Pogoda. Jak będzie w Święto Niepodległości? Prognoza IMGW na długi weekend

IMGW zapowiada, że od poniedziałku 8 listopada czeka nas stopniowe ochłodzenie. Jaką pogodę synoptycy zapowiadają na Święto Niepodległości i długi weekend?
Zobacz wideo Co ludzie sądzą o Ławce Niepodległości?

Jaka pogoda czeka nas w Święto Niepodległości? Będzie zachęcała do spacerów i uczestnictwa w okolicznościowych wydarzeniach, czy raczej do schowania się pod kocem z kubkiem herbaty? Jak wynika z prognoz synoptyków IMGW i serwisu Windy, 11 listopada będzie chłodno. Zapowiadany jest też słaby deszcz.

Pictures of the Week-Global-Photo GalleryDron przeleciał tuż nad wulkanem Cumbre Vieja. Niesamowite wideo i zdjęcia

Pogoda na 11 listopada. Możliwy słaby deszcz i wiatr

- Dociera do nas niż, który będzie się przemieszczał w głąb kraju - powiedział Grzegorz Walijewski z IMGW-PiB w programie "Newsroom" w WP. - Będzie on powodował wiatr i ochłodzenie. Po weekendzie [6-7 listopada - red.] temperatura będzie spadać [...] a na ten długi weekend listopadowy, czyli 11, 12, 13 i 14 listopada, prognozujemy temperatury jeszcze niższe, maksymalnie około 7-8 stopni. Będzie coraz chłodniej - podkreślił.

Marsz Niepodległości, 11 listopada 2018 r.Marsz Niepodległości 2021. Służby mundurowe zapowiadają mobilizację

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Z kolei synoptycy Windy zapowiadają, że 11 listopada temperatura w ciągu dnia wyniesie maksymalnie od 6-7 stopni na północnym wschodzie kraju, przez 8-9 w centrum i na wschodzie, do 10-11 stopni na południu i zachodzie. Wczesnym wieczorem temperatura spadnie do 4-5 stopni na południu i wschodzie oraz 6-8 w pozostałej części Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wiejący z zachodu. Zachmurzenie całkowite spodziewane jest w całej północnej części kraju, gdzie przyniesie ze sobą słabe przelotne opady deszczu. Po południu i wieczorem gęste chmury dotrą również nad regiony centralne.

Więcej o: