Pogoda na dziś - niedziela 7 listopada. Słońce pokaże się tylko na południu. Nad morzem wiatr do 80 km/h

Pogoda w niedzielę w większej części kraju będzie pochmurna, nieco słońca jedynie na południu. Na zachodzie, nad morzem i w centrum lokalnie spadną przelotne opady deszczu. W rejonach nadmorskich rozpędzi się też wiatr, który osiągnie do 80 kilometrów na godzinę.

W ciągu ostatniego tygodnia pogoda pożegnaliśmy słoneczną jesień, bo pogoda przyniosła niższą temperaturę powietrza, a w niektórych regionach opady deszczu. Niedziela zapowiada się podobnie - w większej części kraju przez cały dzień będzie pochmurno, jedynie na południu miejscami wyjdzie słońce

Zobacz wideo "Na COP26 jest dużo deklaracji, ale one przysłaniają to, co się dzieje za kulisami"

Pogoda na dziś - niedziela 7 listopada. Maksymalnie 12 stopni Celsjusza 

Najniższej temperatury powietrza w niedzielę mogą spodziewać się mieszkańcy Bydgoszczy, Olsztyna, Suwałk i Torunia - tam maksymalnie 7 stopni Celsjusza. O jeden stopień cieplej w Białymstoku, Koszalinie, Poznaniu i Zielonej Górze, 9 stopni z kolei w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie i Wrocławiu. 10 stopni na termometrach zobaczą mieszkańcy: Katowic, Kielc, Lublina, Łodzi i Warszawy. Z kolei 11 stopni Celsjusza w Opolu. Najcieplej na południu - w Krakowie i Rzeszowie do 12 stopni.

Pogoda. Temperatura powietrza w Polsce w niedzielę 7 listopadaPogoda. Temperatura powietrza w Polsce w niedzielę 7 listopada Fot.: Gazeta.pl.

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdewastowany pomnik Józefa Piłsudskiego w KrakowieKraków. Zdewastowano pomnik Piłsudskiego. Policja szuka sprawców

Pogoda na niedzielę 7 listopada. Popada na zachodzie i nad morzem 

Niedziela 7 listopada zapowiada się deszczowo w wielu regionach. Przelotnie może popadać na zachodzie, nad morzem, w centrum i na północnym wschodzie. Jedynie na południu powinno być sucho i dość słonecznie. 

W niedzielę rozpędzi się też wiatr, szczególnie nad morzem, gdzie może osiągnąć do 80 kilometrów na godzinę. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw:

  • zachodniopomorskiego (powiaty: Świnoujście, kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszaliński, Koszalin, sławieński);
  • pomorskiego (powiaty: słupski, lęborski, wejherowski, pucki).

Tragiczny wypadek na terenie piaskowni. Nie żyje 27-letni kierowca quadaTragiczny wypadek na terenie piaskowni. Nie żyje 27-letni kierowca quada

W północnej i północno-zachodniej części Polski w ciągu dnia dominować będzie niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka - podaje biometeo.imgw.pl. Na pozostałym obszarze korzystne lub obojętne warunki stopniowo będą pogarszały się do niekorzystnych.

Więcej o: