Śmierć 30-letniej Izy. Rodzina opublikowała list. "Nie godziła się na niesprawiedliwość"

"Iza nie godziła się na niesprawiedliwość i nie bała się mówić głośno o tym, co uważała za niewłaściwe" - piszą bliscy zmarłej 30-latki z Pszczyny. W piątek w sieci zamieszczono list, w którym rodzina Izabeli dziękuje za otrzymane wsparcie.

W piątek w mediach społecznościowych radcy prawnej Jolanty Budzowskiej, która reprezentuje rodzinę zmarłej, pojawił się list. Autorami wiadomości są bliscy pani Izabeli.

Więcej informacji o trudnej sytuacji kobiet w Polsce przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mąż i córka zmarłej dziękują za okazane im wsparcie i pomoc. "Rodzina Pani Izabeli jest także niezmiernie wdzięczna za otrzymywane propozycje wsparcia finansowego, zorganizowania zbiórek pieniężnych czy przesyłania upominków" - czytamy w liście.

 

Rodzina zmarłej prosi jednak, by "ewentualne wpłaty kierować na rachunek Fundacji Między Niebem a Ziemią - pomagającej rodzinom dzieci nieuleczalnie chorych, z dopiskiem #AniJednejWięcej".

Zobacz wideo Jacek Ozdoba o antyaborcyjnej akcji Kai Godek

Na końcu listu zacytowano słowa przyjaciółki zmarłej Izabeli. 

Iza nie godziła się na niesprawiedliwość i nie bała się mówić głośno o tym, co uważała za niewłaściwe. Kiedy coś złego działo się jej bliskim, bez zastanowienia pomagała, walczyła jak lwica. Nigdy nie oczekiwała niczego w zamian

- napisano.

Marsze dla Izy w całym kraju i za granicą. "Musimy wykrzyczeć złość"

Śmierć 30-letniej kobiety poruszyła wiele osób. W poniedziałek 1 listopada w wielu polskich miastach odbyły się manifestacje pod hasłem "Ani jednej więcej". Z kolei 6 listopada (sobota) w Warszawie odbędzie się Marsz dla Izy. 

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Śmierć 30-letniej Izabeli. Posłowie PiS dostali instrukcje od partii

- Dziś musimy być z rodziną Izy i pokazać solidarność, upamiętnić, wykrzyczeć złość, pobyć razem w złości - informują organizatorzy akcji.

Manifestacje odbędą się także w innych miastach (w niektórych miejscowościach wydarzenia są zaplanowane na piątek 5 listopada lub na niedzielę 7 listopada).

Pszczyna. Śmierć 30-letniej Izabeli. Szpital informuje o zawieszeniu dwóch lekarzy

W piątek szpital w Pszczynie wydał oświadczenie, w którym po raz kolejny odnosi się do śmierci 30-letniej pacjentki. Zgodnie z komunikatem, po postępowaniu wyjaśniającym zawieszeni zostali dwaj lekarze.

Szpital w Pszczynie Pszczyna. Szpital zawiesza dwóch lekarzy w związku ze śmiercią 30-latki

"Dyrekcja Szpitala w Pszczynie bezpośrednio po tragicznym zdarzeniu przeprowadziła postępowanie wyjaśniające, przegląd procedur oraz sposobu działania oddziału. Na bieżąco i z najwyższą powagą weryfikuje również informacje pojawiające się w przestrzeni publicznej" - czytamy na początku komunikatu. 

"W związku z trwającym postępowaniem, 5 listopada podjęto decyzję o zawieszeniu realizacji kontraktów dwóch lekarzy, którzy pełnili dyżur w czasie pobytu Pacjentki w szpitalu. W chwili obecnej lekarze nie pełnią w placówce swoich obowiązków. Szpital deklaruje pełną otwartość na współpracę z wszystkimi właściwymi organami podejmującymi działania kontrolne i wyjaśniające" - napisała dalej dyrekcja szpitala w Pszczynie. 

Więcej o: