Żuków. Parafia ostrzega przed "Squid Game". "Popularność rośnie jak przemoc wśród dzieci"

"Squid Games" budzi w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Pomorska parafia w Żukowie ostrzega przed koreańskim hitem Netfliksa. Zdaniem twórców artykułu, na który powołują się duchowni, produkcja może skłaniać najmłodszych do naśladowania przemocowych zachowań zaprezentowanych przez aktorów.
Zobacz wideo "Squid Game" - 2 sezon. Kiedy mordercza gra wróci na ekrany? [ZWIASTUN]

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie (woj. pomorskie) opublikowała na swojej stronie ostrzeżenie przed najnowszym hitem Netfliksa, koreańskim serialem "Squid Game". Jak czytamy, "w polskim internecie można już niestety kupić całe pakiety zabawek wprowadzających w tę niebezpieczną grę". Wcześniej przed produkcją ostrzegał także minister Przemysław Czarnek oraz dyrektor jednej z gdańskich szkół.

Pomorska parafia zaniepokojona serialem Netfliksa

Parafia, powołując się na artykuły zamieszczone w serwisie Fundacji Opoka oraz na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, ostrzega, że najnowszy serial Netfliksa nie jest produkcją odpowiednią dla dzieci. "Tak, jak rośnie jego popularność, tak i przemoc wśród dzieci. Choć serial jest dla widzów 16+, w mediach społecznościowych pojawiły się już wyzwania, które zachęcają dzieci do ryzykownych i krzywdzących - siebie i innych - zachowań" - pisze parafia, cytując pierwszy ze wspomnianych tekstów.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę apeluje natomiast do nauczycieli o rozmowę z dziećmi i komunikację z rodzicami. "Z dziećmi, które oglądają lub już widziały serial, warto porozmawiać; zapytać o ich odbiór, emocje. Powiedzieć, że negatywne, przemocowe zachowania aktorów nie pokazują realnych sytuacji i nie można ich pod żadnym pozorem naśladować; wesprzeć dzieci, u których kontakt z serialem wywołał niezrozumienie i niepokój. Ważne, by zadbać o przyjazną atmosferę takiej rozmowy, nie oceniać, nie mieć do dziecka pretensji i żalu" - czytamy.

Dodatkowo organizacja przestrzega przed kupowaniem najmłodszym gadżetów związanych z produkcją i zachęca do dzwonienia na infolinię. Rodzice i nauczyciele mogą uzyskać pomoc od poniedziałku do piątku między godziną 12:00 a 15:00 pod numerem 800 100 100. Dzieci potrzebujące omówić ważne i trudne dla nich kwestię mogą telefonować codziennie, przez całą dobę, pod numerem 116 111.

Więcej informacji na temat kultury przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Squid Game" bije rekordy popularności

"Squid Game" zadebiutował na Netfliksie 17 września i momentalnie wzbudził międzynarodową sensację. Tylko w ciągu pierwszych 28 dni od pojawienia się na platformie obejrzały go 142 miliony użytkowników, co czyni serial najpopularniejszą produkcją oryginalną i produkcją nieanglojęzyczną w historii serwisu. Oznacza także, że do połowy października koreański hit obejrzało 2/3 wszystkich użytkowników Netfliksa. 

Więcej o: