Żuków. Parafia ostrzega przed "Squid Game". "Popularność rośnie jak przemoc wśród dzieci"

"Squid Games" budzi w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Pomorska parafia w Żukowie ostrzega przed koreańskim hitem Netfliksa. Zdaniem twórców artykułu, na który powołują się duchowni, produkcja może skłaniać najmłodszych do naśladowania przemocowych zachowań zaprezentowanych przez aktorów.
Zobacz wideo "Squid Game" - 2 sezon. Kiedy mordercza gra wróci na ekrany? [ZWIASTUN]

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie (woj. pomorskie) opublikowała na swojej stronie ostrzeżenie przed najnowszym hitem Netfliksa, koreańskim serialem "Squid Game". Jak czytamy, "w polskim internecie można już niestety kupić całe pakiety zabawek wprowadzających w tę niebezpieczną grę". Wcześniej przed produkcją ostrzegał także minister Przemysław Czarnek oraz dyrektor jednej z gdańskich szkół.

kadr z teledysku 'Ateo' C. Tangana, Nathy PelusoErotyczny teledysk nakręcony w słynnej katedrze w Toledo. I skandal gotowy

Pomorska parafia zaniepokojona serialem Netfliksa

Parafia, powołując się na artykuły zamieszczone w serwisie Fundacji Opoka oraz na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, ostrzega, że najnowszy serial Netfliksa nie jest produkcją odpowiednią dla dzieci. "Tak, jak rośnie jego popularność, tak i przemoc wśród dzieci. Choć serial jest dla widzów 16+, w mediach społecznościowych pojawiły się już wyzwania, które zachęcają dzieci do ryzykownych i krzywdzących - siebie i innych - zachowań" - pisze parafia, cytując pierwszy ze wspomnianych tekstów.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę apeluje natomiast do nauczycieli o rozmowę z dziećmi i komunikację z rodzicami. "Z dziećmi, które oglądają lub już widziały serial, warto porozmawiać; zapytać o ich odbiór, emocje. Powiedzieć, że negatywne, przemocowe zachowania aktorów nie pokazują realnych sytuacji i nie można ich pod żadnym pozorem naśladować; wesprzeć dzieci, u których kontakt z serialem wywołał niezrozumienie i niepokój. Ważne, by zadbać o przyjazną atmosferę takiej rozmowy, nie oceniać, nie mieć do dziecka pretensji i żalu" - czytamy.

Dodatkowo organizacja przestrzega przed kupowaniem najmłodszym gadżetów związanych z produkcją i zachęca do dzwonienia na infolinię. Rodzice i nauczyciele mogą uzyskać pomoc od poniedziałku do piątku między godziną 12:00 a 15:00 pod numerem 800 100 100. Dzieci potrzebujące omówić ważne i trudne dla nich kwestię mogą telefonować codziennie, przez całą dobę, pod numerem 116 111.

Więcej informacji na temat kultury przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kadr z serialu 'Squid Game'Szał na "Squid Game" trwa. Serial zarobi dla Netfliksa blisko 900 mln dolarów

"Squid Game" bije rekordy popularności

"Squid Game" zadebiutował na Netfliksie 17 września i momentalnie wzbudził międzynarodową sensację. Tylko w ciągu pierwszych 28 dni od pojawienia się na platformie obejrzały go 142 miliony użytkowników, co czyni serial najpopularniejszą produkcją oryginalną i produkcją nieanglojęzyczną w historii serwisu. Oznacza także, że do połowy października koreański hit obejrzało 2/3 wszystkich użytkowników Netfliksa. 

Więcej o: