Outriders chce kontynuować projekty. Potrzebne wsparcie. "Nawet kilka złotych robi różnicę"

Grupa Outriders, która ostatnio zasłynęła m.in. projektem "Wiza donikąd" realizowanym przy wsparciu Gazeta.pl, chce kontynuować swoje projekty. By to było możliwe, dziennikarze zorganizowali zbiórkę. "Pilnie potrzebujemy wsparcia finansowego. Nawet kilka złotych robi różnicę, by Outriders mogło istnieć" - podkreśla zespół.

Outriders to grupa niezależnych dziennikarzy, która współpracowała w ramach kilku dziennikarskich projektów z Gazeta.pl. Na łamach naszego portalu publikowaliśmy aktualizowany reportaż Outriders o migracji. Aby odpowiedzieć na pytania, dlaczego, jak i dokąd zmierzają migranci i uchodźcy, reporterzy Outriders rozmawiali z ludźmi na szlaku od Libanu, przez Litwę po Niemcy i nie tylko. Finałem prac dziennikarzy był film "Wiza donikąd". 

Zobacz wideo #WizaDonikąd. Prawda o "wycieczkach na Białoruś". "Nikt nie próbuje tego zatrzymać"

W ramach cyklu Białoruskie Domino dziennikarze regularne publikują na Gazeta.pl artykuły dotyczące sytuacji na Białorusi

Twórcy filmu "Wiza donikąd" chcą kontynuować projekt. Potrzebują wsparcia

By kontynuować pracę, Outriders potrzebuje pieniędzy. W związku z tym uruchomiona została zbiórka pieniędzy w serwisie zrzutka.pl (wpłacić można pod tym linkiem).

"Jesteśmy Outriders - niezależną grupą dziennikarzy. Od czterech lat tłumaczymy to, co dzieje się na świecie. Ostatnio zrobiliśmy 'Wizę donikąd;, film o szlaku migrantów przez Białoruś. Chcemy kontynuować ten projekt, skończyć film o transformacji energetycznej oraz rozwijać magazyn Outriders Brief" - czytamy w opisie. "Pilnie potrzebujemy wsparcia finansowego. Nawet kilka złotych robi różnicę, by Outriders mogło istnieć" - podkreśla grupa.

 

Dziennikarze podkreślają, że byli obecni wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. "Relacjonowaliśmy spór wokół kopalni w Turowie, sytuację po wybuchu w porcie w Bejrucie, maszerowaliśmy z protestującymi w Białorusi, opisywaliśmy konflikty w Syrii, Afganistanie i Donbasie" - piszą.

Więcej o: