"PKP na jednym obrazku". Pasażerowie kpią z papierowych rozkładów naklejonych na wyświetlacze

Pasażerowie podróżujący z dworca Warszawa Gdańska kpią z Polskich Kolei Państwowych. W sieci pojawiły się zdjęcia, z których wynika, że na poziomie -1 papierowe rozkłady jazdy zostały naklejone na elektronicznych wyświetlaczach.
Zobacz wideo Pracodawcy będą mogli sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony? Komentuje minister Ozdoba

Warszawiacy od dłuższego czasu skażą się na działanie elektronicznych rozkładów jazdy na stacji Warszawa Gdańska. W mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcia, a na których widać, że zamiast planu odjazdów i przyjazdów pociągów wyświetla się na nich komunikat o błędzie systemu. Problem postanowiono naprawić w nietypowy sposób - na elektronicznych wyświetlaczach pojawiły się naklejone papierowe plansze. Sytuację nagłośnili użytkownicy Twittera, którzy kpią z Polskich Kolei Państwowych.

PKP na jednym obrazku. Lubimy nowoczesność, ale jesteśmy wierni tradycji! Prawda, PKP SA?
Marnotrawstwo pieniędzy i 0 estetyki jest w waszym DNA!
W weekend po prostu nie działały i nie było na nich nic, więc jest to upgrade

- czytamy w komentarzach

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Pociag PKP Intercity - w Bydgoszczy - zdjęcie ilustracyjne Nie chciał założyć maseczki. Interwencja policji oburzyła pasażerów [WIDEO]

Pasażerowie kpią z naklejonych papierowych rozkładów jazdy na wyświetlaczach. PKP się tłumaczy

Przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych w odpowiedzi na nieprzychylne komentarze rozesłali do mediów komunikat zatytułowany: "Warszawa Gdańska - poprawa wizualnej i głosowej informacji pasażerskiej". Firma poinformowała w nim o rozpoczętych pracach remontowych, w wyniku których zostaną wymienione elementy 66 wyświetlaczy informacji na peronach i w przejściu podziemnym.

"Sukcesywnie wymieniany będzie system informacji głosowej. Pasażerowie w holu dworca otrzymają lepszą jakość informacji. Wymienione zostaną wyświetlacze tablicy z rozkładem jazdy. Na czas wymiany systemu informacji pasażerskiej na stacji Warszawa Gdańska zwiększono liczbę komunikatów głosowych oraz liczbę tradycyjnych nośników z rozkładami jazdy" - czytamy w komunikacie PKP, który został opublikowany w komentarzach na Twitterze.

Wymiana systemu informacji pasażerskiej ma kosztować 4 mln zł. Prace na zlecenie PKP PLK prowadzi KZŁ Bydgoszcz i potrwają one do końca 2021 roku. 

Władimir Putin w czasie wizyty na Krymie, 4 listopada 2021 Władimir Putin: Krym i Sewastopol na zawsze z Rosją

Więcej o: