Wrocław. Uczniowie śmiali się z Andrzeja Dudy. Nauczyciel wybuchł i uderzył pięścią w stół

W jednym z liceów we Wrocławiu doszło do nietypowej sytuacji. Nauczyciel i radny PiS Robert Pieńkowski oburzył się, gdy część uczniów zaczęła śmiać się z umiejętności prezydenta Andrzeja Dudy w posługiwaniu się językiem angielskim. Nauczyciel używał wulgarnych słów i uderzył pięścią w stół - donosi wrocławska "Wyborcza".

"Uczniowie naśmiewali się z Andrzeja Dudy, ich nauczyciel, radny PiS, wpadł w szał [WIDEO]" - nagranie z lekcji i więcej na temat zajścia we wrocławskim liceum znajdziesz w lokalnej "Gazecie Wyborczej" pod TYM linkiem

We wrocławskim Liceum Ogólnokształcącym im. Agnieszki Osieckiej podczas lekcji historii z jedną z klas poruszony został temat wolnej elekcji. Nauczyciel, który jest też radnym Prawa i Sprawiedliwości, Robert Pieńkowski tłumaczył uczniom, że nie każdy monarcha jest odpowiednio przygotowany do rządzenia krajem - opisuje wrocławska "Gazeta Wyborcza". 

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Uczniowie śmiali się z Andrzeja Dudy. Ostra reakcja nauczyciela 

Kiedy nauczyciel tłumaczył uczniom zagadnienie, jeden z nich skomentował, że Andrzej Duda również może nie posiadać odpowiednich kompetencji na swoje stanowisko. Pokazał też film, na którym prezydent mówił w języku angielskim. 

- "Pienio" się zagotował, że jak to Duda nie jest wspaniały - opowiadali "GW" uczniowie. Dziennik dotarł do nagrania zarejestrowanego przez jednego z licealistów, na którym słychać nauczyciela krzyczącego na uczniów i posługującego się przy tym wulgaryzmami. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Oddanie części autostrady A1 do użytkuŁatwiejszy przejazd A1. Oddano część z Radomska do Częstochowy [ZDJĘCIA, FILM]

- Ty jesteś akurat mądry. Bo ja, k***, na przykład d*** nadstawiałem w walce z komuną po to, żeby obalić tę pier*** komunę, żebyś nie musiał zdawać matury z języka rosyjskiego - słyszymy. Następnie nauczyciel uderzył pięścią w stół, przy którym siedzieli dyskutujący z nim uczniowie

Wrocław. Nauczyciel się tłumaczy: To był moment jakiejś irytacji

Pieńkowski nie wyparł się sytuacji. - To był moment jakiejś irytacji. Wynikała z tego, że ktoś nie potrafił docenić powagi tematu i procesów, jakie zachodziły w historii. Nie docierało cierpliwe tłumaczenie. Jeżeli chodzi o temat totalitaryzmu komunistycznego, to mówię o tym ze śmiertelną powagą. Komuna sama się przecież nie obaliła - powiedział nauczyciel w rozmowie z  "Wyborczą". 

Biskup (zdjęcie ilustracyjne)Kalisz. Kościół odmawia wydania akt księdza pedofila i jego przełożonego

Nikt poza nim samym nie skomentował zachowania nauczyciela. Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk nie odpowiedział na pytania, dyrektorka liceum Małgorzata Iwankiewicz odesłała dziennikarzy do biura prasowego magistratu. Tam z kolei uchylono się od odpowiedzi. 

"Uczniowie naśmiewali się z Andrzeja Dudy, ich nauczyciel, radny PiS, wpadł w szał [WIDEO]" - nagranie z lekcji i więcej na temat zajścia we wrocławskim liceum znajdziesz w lokalnej "Gazecie Wyborczej" pod TYM linkiem.

Więcej o: