Świebodzin. Ewakuacja pociągu Warszawa-Berlin. Znaleziono podejrzany bagaż

Na stacji PKP w Kupieninie koło Świebodzina (woj. lubuskie) został zatrzymany w czwartek rano pociąg relacji Warszawa-Berlin, a jego pasażerowie ewakuowani. Dlaczego? Obsługa znalazła podejrzany bagaż, którego zawartość sprawdzili policyjni pirotechnicy. Akcja trwała pięć godzin i spowodowała opóźnienia co najmniej sześciu pociągów.
Zobacz wideo Pobicie trzech młodych Włochów w centrum Warszawy. Policja opublikowała nagranie

Na stacji PKP w Kupieninie w woj. lubuskim został w czwartek (4 listopada) zatrzymany pociąg relacji Warszawa-Berlin. Jego pracownicy zaniepokoili się bowiem walizką pozostawioną  w jednym z wagonów. Natychmiast wezwali policję.

Świebodzin. Pozostawiony w pociągu bagaż, ewakuacja 74 pasażerów

- Około godz. 8 rano dostaliśmy zgłoszenie, że jest pozostawiony bagaż. W związku z tym, że to pociąg relacji międzynarodowej, obsługa zatrzymała skład i zarządziła ewakuację - powiedział rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie asp. Marcin Ruciński dziennikarzom RadioZet.pl.

Z pociągu ewakuowano 74 pasażerów oraz członków obsługi pociągu. Zadbał o nich burmistrz Świebodzina. Udostępnił świetlicę, gdzie podróżni mogli zaczekać na zakończenie akcji, dostali ciepły posiłek, herbatę i kawę. Część pasażerów udała się w dalszą podróż, korzystając z innych środków transportu.

Ok. godz. 13 akcja została zakończona.

Więcej informacji ze świata i z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Oddanie części autostrady A1 do użytku Łatwiejszy przejazd A1. Oddano część z Radomska do Częstochowy [ZDJĘCIA, FILM]

Pociąg relacji Warszawa-Berlin opóźniony o pięć godzin

- Policyjni pirotechnicy sprawdzili zawartość bagażu. Okazało się, że nie stanowi on zagrożenia. W walizce znajdowała się odzież zabezpieczona przez zamoczeniem foliowymi workami i taśmą - informował asp. Ruciński. Pasażerowie mogli wrócić do pociągu i kontynuować podróż.

W związku z zaistniałą sytuacją opóźnienie miało co najmniej pięć pociągów zatrzymujących się na stacji Świebodzin.

Koronawirus. Szpital (zdjęcie ilustracyjne) Busko-Zdrój. Na oddziale zakaźnym zmarły zakażone matka i córka. Ojciec walczy o życie

Więcej o: