Pogoda na dziś - piątek 5 listopada. Lokalne deszcze i sporo chmur

Trwający tydzień przyniósł dużą zmianę pogody. W miejscu słonecznej aury i pięknej, złotej jesieni, od poniedziałku pojawiło się zachmurzenie, opady deszczu i wiatr. W piątek pogoda również nie będzie nas rozpieszczać.

Choć piątek w niemal całej Polsce upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia, to niewykluczone, że pojawią się przejaśnienia. W całym kraju temperatura będzie wynosić powyżej 8 stopni. Najcieplej będzie na południu Polski, gdzie termometry wskażą do 12 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda w piątek 5 listopada. Najchłodniej w województwie warmińsko-mazurskim

W piątek 5 listopada najchłodniej będzie na północy kraju. W województwie warmińsko-mazurskim synoptycy zapowiadają jedynie 8 stopni. O jeden stopień więcej zobaczą na termometrach mieszkańcy województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Gigantyczne dynie z Istoku na PodlasiuDynia gigant z podlasia. Z 605-kilogramowej "Barbary" zupy nie będzie

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

10 stopni mogą spodziewać się mieszkańcy województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego. 11 stopni na termometrach w województwie zachodniopomorskim oraz w województwie lubelskim,12 stopni wskażą zaś termometry w Rzeszowie oraz we Wrocławiu.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Pogoda - piątek 5 listopada. Opady deszczu pojawią się, ale tylko lokalnie

Jak zapowiadają synoptycy Instytutu i Meteorologii Gospodarki Wodnej, piątek przyniesie częściową poprawę pogody. Prognozują, że opady deszczu pojawią się tylko na północy Polski, ale w całym kraju zapowiadają pochmurne niebo. Osłabnie również wiatr. Choć w niektórych regionach kraju jego porywy będą silniejsze, to maksymalnie osiągną do 60 km/h nad morzem.

Synoptycy zapowiadają, że w sobotę zrobi się bardziej słonecznie, ale temperatura raczej nie ulegnie zmianie. Nad morzem będzie zdecydowanie chłodniej, a porywy wiatru osiągną tam nawet do 70 km/h.

Pogoda - 4.11.2021Ostrzeżenia IMGW. Niż Piotr przyniesie silny wiatr i deszcz

Więcej o: