Marsz Niepodległości 2021. Kostka brukowa przy rondzie Dmowskiego może "prowokować"? Tak uważa radny PiS

Szczeciński radny PiS i działacz Solidarnej Polski Dariusz Matecki zasugerował, że kostka brukowa leżąca niedaleko ronda Dmowskiego w Warszawie może być prowokacją wymierzoną w uczestników Marszu Niepodległości. Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich tłumaczy, że leży tam ona ze względu na remont skrzyżowania.

Marsz Niepodległości to wydarzenie, które organizowane jest przez środowiska narodowców. Od lat początek trasy przemarszu stanowiło rondo Dmowskiego w Warszawie, ale w tym roku organizatorzy marszu nie dostali na niego zgody, co ostatecznie przypieczętował wyrok sądu w drugiej instancji.

Mimo sądowego zakazu szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział, że marsz się odbędzie.

W sierpniu 2021 roku rozpoczął się remont skrzyżowania, którego koniec został zaplanowany na styczeń 2022 roku. W związku z tym w okolicy ronda Dmowskiego można natknąć się m.in. na stosy kostki brukowej. Radny PiS i działacz Solidarnej Polski ze Szczecina Dariusz Matecki przedstawił w mediach społecznościowych swoją interpretację tego faktu.

"Marsz Niepodległości i tak się odbędzie. Sugeruję, aby z ronda Dmowskiego pilnie zniknęły takie miejsca. No, chyba że ktoś celowo chce prowokować, ale chyba tak nie jest, prawda, Panie Trzaskowski?" - napisał Matecki na Twitterze, oznaczając w swoim poście prezydenta Warszawy

Zobacz wideo Rosa o słowach Suskiego dot. Marszu Niepodległości: Skrajna głupota

W kolejnym wpisie radny PiS ocenił, że "Szczecin przy Warszawie wydaje się być czystym miastem".

"W ogóle obejście Ronda Dmowskiego, okolic Dworca i stalinowskiego pałacu hańby - wszędzie syf [...]. Trzaskowski poza ideologią i waleniem po PiSie jest kompletnie nieudolny w zarządzaniu miastem!" - napisał samorządowiec.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że w związku z zapowiedzią przejścia Marszu Niepodległości nie planuje wprowadzenia żadnych zmian na placu budowy.

- Nie sposób prowadzić takich prac bez składowania materiałów budowlanych na placu budowy. Nie sposób też zamknąć całkowicie ronda i jego otoczenie na czas robót - stwierdził Mikołaj Pieńkos z warszawskiego ZDM w rozmowie z serwisem konkret24.tvn24.pl.

Więcej informacji z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Oddanie części autostrady A1 do użytkuŁatwiejszy przejazd A1. Oddano część z Radomska do Częstochowy [ZDJĘCIA, FILM]

Marsz Niepodległości 2021. "14 Kobiet z Mostu" zarejestrowało swoje zgromadzenie

Na drodze organizatorów Marszu Niepodległości stanęła w tym roku nie tylko kostka brukowa. Choć wojewoda wydał zgodę na organizację tego wydarzenia, uchylił ją prawomocnie sąd. Co więcej, grupa "14 Kobiet z Mostu" zarejestrowała już wcześniej inne zgromadzenie, które ma się odbyć tego samego dnia i w tym samym miejscu, w którym zazwyczaj zbierali się narodowcy. Po decyzji sądu szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz wydał oświadczenie, w którym czytamy:

"Zapraszam wszystkich patriotów na tegoroczny Marsz Niepodległości, który może okazać się ważniejszy niż poprzednie. Prezydent Warszawy, jego pomocnicy w urzędach, sędziowska kasta mająca korzenie w SB czy media realizujące zagraniczne interesy nie powstrzymają Polaków przed demonstrowaniem miłości do Ojczyzny. Ruszymy z Ronda Dmowskiego i przejdziemy na błonia Stadionu Narodowego. W tym momencie mamy zarejestrowane zgromadzenie zwykłe w standardach covidowych". 

Donald TuskProkuratura wszczęła śledztwo ws. gróźb, które otrzymali politycy opozycji

Więcej o: