Limanowa. Samochód nie zatrzymał się na przejściu dla pieszych. Prawie wjechał w dziecko [WIDEO]

Rozpędzony samochód osobowy nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, przez które przechodziła dziewczynka. Ułamek sekundy przesądził o tym, że nie doszło do tragedii. Do zdarzenia doszło w Limanowej (województwo małopolskie).

O zajściu na przejściu dla pieszych poinformował portal limanowa.in. Nagranie przesłał redakcji jeden z czytelników, bezpośredni świadek zdarzenia.

Zobacz wideo Obtarła się o sześć zaparkowanych aut. Gigantyczne straty w kilkadziesiąt sekund

Limanowa. Pędzący samochód otarł się o dziecko na przejściu dla pieszych

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce we wtorek 2 listopada na ul. Zygmunta Augusta w Limanowej (woj. małopolskie). Przejście dla pieszych, na którym zarejestrowano zdarzenie, znajduje się niedaleko przedszkola oraz szkoły podstawowej.

Z pędzącej ciężarówki odpadło koło. Uderzyło w osobówkę (fot. iszczecinek.pl)Z pędzącej ciężarówki odpadło koło. Uderzyło w osobówkę [WIDEO]

Więcej aktualnych informacji z kraju znajdziesz  na stronie  głównej Gazeta.pl

Na nagraniu widać czekającą przed przejściem dla pieszych dziewczynkę. Następnie pojazd, z którego został nagrany film, zatrzymuje się i dziecko wchodzi na przejście. W tym momencie widać nadjeżdżający samochód osobowy z przeciwnej strony (dziewczynka nie widzi tego auta, bo zasłania go inny samochód). Nadjeżdżający pojazd nie zatrzymuje się przed przejściem, choć nie pełnej widoczności, co się dzieje na pasach i prawie wjeżdża w dziecko.

Dziewczynka na szczęście tylko ociera się o bok samochodu i wystraszona zbiega z przejścia.

 

Zarejestrowany film przestrogą dla kierowców, by zachowali szczególną ostrożność

Warto przypomnieć, że zgodnie z nowelizacją prawa o ruchu drogowym, art. 26 ust. 1 kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość, aby nie narazić pieszego wchodzącego na przejście na niebezpieczeństwo. Musi również ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który na przejście wchodzi.

Wulkan Cumbre Vieja na La PalmieWulkan na La Palmie wciąż niebezpieczny. Pojawił się nowy otwór [GALERIA]

Policjanci co roku apelują o zachowanie wzmożonej ostrożności w okresie jesienno-zimowym ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Na zarejestrowanym filmie widać niekorzystne warunki pogodowe dla kierowców jak duże zachmurzenie czy deszcz, to jednak dodatkowy powód, by zachować szczególną czujność podczas prowadzenia pojazdu.

Więcej o: