Pogoda. IMGW prognozuje mgły w kilku województwach. Kierowcy powinni uważać

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - w północnej części Polski pojawią się mgły. W czwartek 4 listopada aura znowu ulegnie pogorszeniu. W całym kraju możemy spodziewać się sporego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu.
Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

W pierwszych dniach listopada cieszyliśmy się piękną, złotą jesienią, ale nadszedł czas na zmiany. W środę 3 listopada późnym popołudniem nad Genuą w północno-zachodnich Włoszech powstał niż, który bardzo szybko zmierza w stronę Polski. W przeszłości niże genueńskie przynosiły nam powodzie. Tym razem nie ma takich prognoz, ale musimy się liczyć z opadami deszczu, porywistym wiatrem i mgłą.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim będą występować mgły. Możemy się ich spodziewać w nocy ze środy na czwartek, a także w czwartek o poranku. Meteorolodzy prognozują, że widoczność będzie ograniczona do 200 m. Mgła, choć malownicza, może stanowić poważne zagrożenie na drodze, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. 

Pogoda. W czwartek mżawki, deszcz i duże zachmurzenie

Prognoza w listopadzie będzie charakteryzowała się większą zmiennością niż w październiku, o czym świadczą już pierwsze dni jedenastego miesiąca. W całym kraju możemy spodziewać się zarówno dużego zachmurzenia, jak i przelotnych opadów deszczu. Poza tym pojawią się gęste mgły, a zalegające niskie chmury Stratus i Stratocumulus przyniosą mżawki.

Pogoda. W piątek porywisty wiatr. IMGW zapowiada alerty

Znaczne pogorszenie pogody ma nastąpić w piątek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że możliwe są alerty pierwszego stopnia, które oznaczają, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych na objętych alertem terenach.

Na południu kraju ostrzeżenie przed silnym i porywistym wiatrem będzie obowiązywać głównie w południowych powiatach województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Na północy obowiązywać będzie ostrzeżenie przed ulewami. Dotyczyć będzie województw zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz północnych części województw wielkopolskiego i lubuskiego - podaje IMGW

Więcej o: