Lwówek Śląski. Pomnik Jana Pawła II padł ofiarą wandali. Łzy pod oczami i odwrócony krzyż

Przed kościołem Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim doszło do aktu wandalizmu. Początkiem listopada ktoś pomalował pomnik Jana Pawła II - pod oczami domalowane zostały łzy. Zniknął też pastorał.

Najprawdopodobniej w nocy z 1 na 2 listopada ktoś zniszczył pomnik Jana Pawła II znajdujący się w Lwówku Śląskim (woj. dolnośląskie). O sprawie jako pierwszy poinformował portal lwowecki.info, który został zaalarmowany przez czytelników we wtorek 2 listopada. 

Zobacz wideo Terlikowski o raporcie ws. Pawła M.: Chcieliśmy oddać głos pokrzywdzonym

Lwówek Śląski. Odwrócony krzyż na czapce Jana Pawła II

Jak wynika ze zdjęć udostępnionych przez portal, nieznani sprawcy pomalowali oczy papieża czerwoną farbą. Na policzku domalowano łzy, a na papieskiej czapce pojawił się odwrócony krzyż. Dodatkowo skradziony został też pastorał. 

O zniszczeniu pomnika ksiądz dr Krzysztof Kiełbowicz, proboszcz parafii, dowiedział się od redakcji portalu. Rzecznik prasowy Diecezji Legnickiej ksiądz Waldemar Wesołowski we wtorek przekazał, że proboszcz parafii miał wybrać się na miejsce zdarzenia i osobiście sprawdzić, co się stało. To on miał też podjąć decyzję, jakie dalsze kroki zostaną podjęte. W środę redakcja poinformowała, że pomnik został wyczyszczony. 

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Oddanie części autostrady A1 do użytku Łatwiejszy przejazd A1. Oddano część z Radomska do Częstochowy [ZDJĘCIA, FILM]

Lwówek Śląski. Ksiądz nie zgłosił sprawy na policję

Portal lwowecki.info ustalił, że policja na podstawie materiału portalu zbiera informacje o zdarzeniu. Nie oznacza to jednak, że funkcjonariusze zaczną ścigać podejrzanych, ponieważ taka procedura jest podejmowana na wniosek, a nie z urzędu. Wszystko wskazuje na to, że do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim nie wpłynęło zgłoszenie w sprawie aktu wandalizmu

Informację tę potwierdza Wirtualna Polska. - Oficjalnego zawiadomienia o akcie wandalizmu nie mamy. Otrzymaliśmy jednak informację z mediów, więc nasi funkcjonariusze sprawdzili to miejsce - wyjaśniła sierż. Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. 

Pomnik Jana Pawła II przed kościołem pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim stoi od siedmiu lat. Figura została postawiona w kwietniu 2014 roku, a jej uroczyste poświęcenie odbyło się miesiąc później. 

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski Ks. Isakowicz-Zaleski: Ten kremówkowy obraz Jana Pawła II jest nieprawdziwy

Więcej o: