Pogoda na dziś - czwartek 4 listopada. Będzie deszczowo. Na południu termometry wskażą 15 stopni

Pogoda na dziś - czwartek 4 listopada. Synoptycy prognozują, że deszcz przelotnie popada dziś w całym kraju. Na południu Polski przewidywany jest silny wiatr, który może osiągnąć ponad 70 km/h.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać w czwartek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla południowych krańców województwa dolnośląskiego i opolskiego. Z kolei dla północno-zachodniej części Polski instytut może wydać ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem. 

Zobacz wideo [Relacja z Glasgow] "Miałbym nadzieję, że Polska wreszcie ogłosi datę neutralności klimatycznej"

Przeczytaj więcej informacji na temat pogody stronie głównej Gazeta.pl.

Prognoza pogody na czwartek. Termometry wskażą nawet 15 stopni

W czwartek synoptycy przewidują, że najcieplej będzie w Krakowie, tak temperatura osiągnie 15 stopni. Ciepło będzie także w województwie lubelskim i podkarpackim, termometry wskażą tam 14 stopni. 13 stopni będzie w Łodzi, a w województwie mazowieckim i świętokrzyskim po 12 stopni. Na Śląsku, Dolnym Śląsku i Wielkopolsce temperatura osiągnie 11 stopni, a na Podlasiu 10 stopni. W województwie warmińsko-mazurskim i lubuskim termometry wskażą 9 stopni. Najzimniej będzie nad morzem w województwie zachodniopomorskim i pomorskim, temperatura osiągnie tam maksymalnie 8 stopni.

Pogody na dziś - czwartek 4 listopada. Będzie deszczowo, a na południu termometry wskażą 15 stopniPogody na dziś - czwartek 4 listopada. Będzie deszczowo, a na południu termometry wskażą 15 stopni Fot. Gazeta.pl

Pożar w KaliforniiPożar Alisal w Kalifornii. "Wszystko w rękach wiatru" [ZDJĘCIA]

Pogoda na czwartek. W całej Polsce będzie pochmurnie i deszczowo

Synoptycy prognozują, że w całej Polsce czekają nas silne zachmurzenia, przejaśnień po południu mogą spodziewać się mieszkańcy województwa śląskiego, a wieczorem niebo przejaśni się również w centrum kraju. W czwartek będzie deszczowo. Od rana przewidywane są opady na południu, zachodzie i w województwie kujawsko-pomorskim, bliżej południa deszczowy front przesunie się w kierunku wschodnim. Po południu deszcz ustąpi na południu kraju. Z kolei na północy i w centrum ma padać do wieczora. Wiatr będzie umiarkowany do 20 km/h, silniej powieje tylko w górach, osiągnie tam prędkość nawet 70 km/h.

Więcej o: