Pogoda. Do Polski nadciąga wichura. IMGW ostrzega: Załamanie pogody już w ten czwartek

Synoptycy zapowiadają, że w najbliższych dniach nastąpi w Polsce załamanie pogody. Niższe temperatury, silny wiatr, a nawet śnieg w górach spowodowane będą niżem znad północnych Włoch. IMGW przewiduje, że w drugiej połowie tygodnia sytuacja będzie najtrudniejsza.

Załamanie pogody w naszym kraju nastąpi w nocy ze środy na czwartek i dotknie wiele regionów.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Od czwartku załamanie pogody. Wichura, deszcz i śnieg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w nocy ze środy na czwartek nastąpi załamanie pogody. Należy zatem przygotować się na wichury i opady deszczu.  Jak informuje portal Fani Pogody, pierwszych opadów należy spodziewać się na południu i na zachodzie kraju. Choć opady z godziny na godzinę będą przemieszczać się na północ, to najwięcej deszczu spadnie w zachodniej Polsce.

Przeczytaj więcej informacji o pogodzie na stronie głównej Gazeta.pl. 

Najmniej deszczu spadnie na wschodzie i południu. W tych regionach pojawią się wyłącznie przelotne opady deszczu. Fani Pogody nie wykluczają jednak wystąpienia burz w cieplejszej masie powietrza. Co więcej, według prognoz już w weekend mogą pojawić się opady śniegu na obszarach podgórskich i w Tatrach.

Gigantyczne dynie z Istoku na PodlasiuDynia gigant z podlasia. Z 605-kilogramowej "Barbary" zupy nie będzie

IMGW zapowiada alerty. Pojawią się ostrzeżenia przed deszczem i wiatrem

Znaczne pogorszenie pogody ma nastąpić w piątek. IMGW zapowiada, że możliwe są alerty pierwszego stopnia. Synoptycy zapowiadają, że na południu kraju ostrzeżenie przed silnym i porywistym wiatrem będzie obowiązywać głównie w południowych powiatach województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Z kolei na północy obowiązywać będzie ostrzeżenie przed ulewami. Dotyczyć będzie województw zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz północnych części województw wielkopolskiego i lubuskiego - podaje IMGW.

Polska złota jesień (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Czy to już koniec złotej jesieni? Jaki będzie weekend?

Alerty pierwszego stopnia publikowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznaczają, że istnieje możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych na objętych alertem terenach.

Więcej o: