Ćmielów. Pijana kobieta wiozła autem pięcioro dzieci. Nie miała prawa jazdy

Pijaną kobietę, która kierowała samochodem, zatrzymała w Ćmielowie ostrowiecka policja. Jak się okazało, kobieta miała prawie dwa promile alkoholu w organizmie. W takim stanie przewoziła autem pięcioro swoich dzieci, a także pijanego 47-letniego mężczyznę.

Policja zatrzymała we wtorek 2 listopada w miejscowości Ćmielów (woj. świętokrzyskie) samochód, by skontrolować liczbę osób, które są nim przewożone. Tymczasem okazało się, że kierująca seatem kobieta ma niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali ją za nadmierną prędkość. Wyszło na jaw, że wiozła dwoje dzieci pokąsanych przez osy

Świętokrzyskie. Pijana 32-latka przewoziła samochodem pięcioro swoich dzieci

- Wczoraj kilka minut przed godziną 16 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o jadącym w stronę Ćmielowa seacie. Z przekazanych informacji wynikało, że samochodem tym przewożona ma być zbyt duża liczba pasażerów - informuje Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Manifestacje 'My zostajeMY'. Tak protestują PolacyManifestacje "My zostajeMY". Tak protestują Polacy [GALERIA]

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci ostrowieckiej drogówki wyruszyli, by skontrolować auto. Zatrzymali samochód w Ćmielowie na ul. Raciborskiego. Jak się okazało, w aucie poza kierującą kobietą znajdowało się jeszcze sześcioro innych pasażerów - pięcioro dzieci w wieku od 4 do 12 lat, a także 47-letni mężczyzna.

Więcej wiadomości kryminalnych z kraju znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Podczas kontroli policjanci wyczuli także od kobiety zapach alkoholu. Jak się okazało, 32-latka miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie, 47-letni pasażer również był nietrzeźwy. Na dodatek kobieta nie miała uprawnień pozwalających na kierowanie pojazdem. Jak podaje policja, przewożone dzieci nie miały także żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci fotelików ochronnych. 

Pijanemu kierowcy grozi do 5 lat więzienia

Rawicz. Poszła do dentysty, a lekarz pijany. Miał 2,5 promila alkoholu (zdjęcie ilustracyjne)Poszła do dentysty, który był pijany. Miał umówionych trzech pacjentów i 2,5 promila alkoholu

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Świętokrzyskim informuje, że za prowadzenie w stanie nietrzeźwości przewidziana jest kara do 2 lat więzienia. Jeśli jednak sąd uzna, że kobieta naraziła na niebezpieczeństwo lub utratę życia również swoje dzieci, kara może wyższa i wynieść do 5 lat pozbawienia wolności. 

Więcej o: