Pogoda. Listopad zaskoczy temperaturą - będzie powyżej 17 stopni, a później mróz

W listopadzie czekają nas pierwsze opady śniegu i minusowe temperatury, jednak zdarzą się dni, w których termometry wskażą nawet 17 stopni. Według prognoz długoterminowych temperatura ma być wyższa niż średnia, a opady w normie.

Początek miesiąca będzie pogodny, choć już nie tak, jak koniec października, jednak ochłodzenie będzie przychodzić stopniowo. W drugiej połowie miesiąca synoptycy zapowiadają opady śniegu

Zobacz wideo [Relacja z Glasgow] "Miałbym nadzieję, że Polska wreszcie ogłosi datę neutralności klimatycznej"

Przeczytaj więcej podobnych informacji o pogodzie na stronie głównej Gazeta.pl.

Prognoza długoterminowa na listopad. Pierwsza połowa miesiąca będzie ciepła i deszczowa

Jak informuje portal dobrapogoda24.pl, w listopadzie synoptycy prognozują temperaturę powyżej normy wieloletniej, ma być nawet od 1,5 do 2 stopni cieplej niż zazwyczaj. Szczególnie ciepła ma być pierwsza połowa listopada

Zdaniem synoptyków w pierwszym tygodniu listopada temperatura powyżej normy będzie w centrum, na wschodzie i północy kraju, nieco chłodnej ma być na zachodzie oraz na południu, tam też prognozowane są częstsze opady deszczu spowodowane niżami atlantyckimi. Z kolei w drugim tygodniu listopada termometry miejscami mogą wskazać nawet 17 stopni - to od 1 do 3 stopni powyżej normy.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Prognoza długoterminowa na listopad. W drugiej połowie miesiąca czeka nas załamanie pogody 

Ochłodzenie przyjdzie w drugiej połowie miesiąca, wówczas do Polski napłynie chłodniejsze powietrze, co spowoduje coraz częstsze pojawianie się przymrozków. W tym czasie ma pojawić się także pierwszy śnieg. Nie tylko górach, ale i na terenach nizinnych.

Synoptycy podkreślają, że w listopadzie czeka nas kilka bardzo pogodnych dni, które będą przeplatać się z pochmurnymi i deszczowymi okresami. Choć opadów ma być więcej niż w październiku, to nie prognozuje się żadnych anomalii - mają mieścić się w granicach normy wieloletniej. Dodatkowo mgła oraz zalegające niskie chmury mogą powodować mżawkę. 

Tatry. Akcja ratunkowa na GerlachuSłowacja. Polscy turyści utknęli pod najwyższym szczytem Tatr, Gerlachem

Przypominamy, że długoterminowa prognoza pogody, jest obarczona dużą niepewnością i może ulec zmianie m.in. ze względu na możliwość wystąpienia nagłych zjawisk meteorologicznych, które mogą zaburzyć prognozowane procesy pogodowe.

Więcej o: