Pogoda. Listopad zaskoczy temperaturą - będzie powyżej 17 stopni, a później mróz

W listopadzie czekają nas pierwsze opady śniegu i minusowe temperatury, jednak zdarzą się dni, w których termometry wskażą nawet 17 stopni. Według prognoz długoterminowych temperatura ma być wyższa niż średnia, a opady w normie.

Początek miesiąca będzie pogodny, choć już nie tak, jak koniec października, jednak ochłodzenie będzie przychodzić stopniowo. W drugiej połowie miesiąca synoptycy zapowiadają opady śniegu. 

Zobacz wideo [Relacja z Glasgow] "Miałbym nadzieję, że Polska wreszcie ogłosi datę neutralności klimatycznej"

Przeczytaj więcej podobnych informacji o pogodzie na stronie głównej Gazeta.pl.

Prognoza długoterminowa na listopad. Pierwsza połowa miesiąca będzie ciepła i deszczowa

Jak informuje portal dobrapogoda24.pl, w listopadzie synoptycy prognozują temperaturę powyżej normy wieloletniej, ma być nawet od 1,5 do 2 stopni cieplej niż zazwyczaj. Szczególnie ciepła ma być pierwsza połowa listopada

Zdaniem synoptyków w pierwszym tygodniu listopada temperatura powyżej normy będzie w centrum, na wschodzie i północy kraju, nieco chłodnej ma być na zachodzie oraz na południu, tam też prognozowane są częstsze opady deszczu spowodowane niżami atlantyckimi. Z kolei w drugim tygodniu listopada termometry miejscami mogą wskazać nawet 17 stopni - to od 1 do 3 stopni powyżej normy.

Prognoza długoterminowa na listopad. W drugiej połowie miesiąca czeka nas załamanie pogody 

Ochłodzenie przyjdzie w drugiej połowie miesiąca, wówczas do Polski napłynie chłodniejsze powietrze, co spowoduje coraz częstsze pojawianie się przymrozków. W tym czasie ma pojawić się także pierwszy śnieg. Nie tylko górach, ale i na terenach nizinnych.

Synoptycy podkreślają, że w listopadzie czeka nas kilka bardzo pogodnych dni, które będą przeplatać się z pochmurnymi i deszczowymi okresami. Choć opadów ma być więcej niż w październiku, to nie prognozuje się żadnych anomalii - mają mieścić się w granicach normy wieloletniej. Dodatkowo mgła oraz zalegające niskie chmury mogą powodować mżawkę

Przypominamy, że długoterminowa prognoza pogody, jest obarczona dużą niepewnością i może ulec zmianie m.in. ze względu na możliwość wystąpienia nagłych zjawisk meteorologicznych, które mogą zaburzyć prognozowane procesy pogodowe.

Więcej o: