Pobicie grupy Włochów w Warszawie. Jest stanowisko Ambasady RP we Włoszech

Ambasada RP we Włoszech odniosła się do pobicia grupy Włochów przed warszawskim klubem w miniony weekend. Trzy osoby z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala. "Stanowczo potępiamy wszelkie akty przemocy i mamy nadzieję, że policja wkrótce wyjaśni przebieg wydarzenia i odda sprawców ataku przed wymiar sprawiedliwości" - napisano.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę przed jedną z dyskotek. Grupa mężczyzn z Włoch miała być bita przez dłuższy czas. Włoski portal firenzepost.it, powołujący się na dziennik "La Nazione", podaje, że trzech z nich trafiło do szpitala. U jednego lekarze stwierdzili krwotok wewnętrzny, kolejny ma bardzo poważne obrażenia oka. 

Więcej wiadomości z kraju i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak pisze firenzepost.it, siedmiu studentów przyjechało do Warszawy w odwiedziny do przyjaciół, którzy przebywają w stolicy w ramach programu Erasmus. Poszkodowani to mieszkańcy miasta Scandicci w Toskanii.

Zobacz wideo Wrocław. Policja publikuje wizerunki trzech osób, które mogą mieć związek z ciężkim pobiciem mężczyzny

Włosi pobici w Warszawie. Ambasada RP wydała oświadczenie

Polska Ambasada we Włoszech, kierowana przez Annę Marię Anders, odniosła się do zdarzenia na Twitterze.

"Wyrażamy ubolewanie w związku z sytuacją, do jakiej doszło z udziałem włoskich obywateli w miniony weekend w Warszawie. Stanowczo potępiamy wszelkie akty przemocy i mamy nadzieję, że policja wkrótce wyjaśni przebieg wydarzenia i odda sprawców ataku przed wymiar sprawiedliwości" - napisała w oświadczeniu Ambasada RP we Włoszech.

Pobicie Włochów w Warszawie. Jest komunikat KSP

Do sprawy na Facebooku odniósł się Sandro Fallani, burmistrz Scandicci. Jak informuje, jest w kontakcie z rodzinami poszkodowanych oraz ambasadą Włoch w Warszawie. Z jego wpisu wynika, że większość z siedmioosobowej grupy wróciła się do swojego kraju. W Polsce wciąż przebywają dwie osoby.

Karetka / zdjęcie ilustracyjneGrupa Włochów brutalnie pobita przed dyskoteką w Warszawie. "Bez powodu"

Krótki komunikat na temat pobicia opublikowała stołeczna policja. "W związku z pobiciem trzech Włochów prowadzone są czynności przez KRP 1. Dwóch pokrzywdzonych opuściło szpital wczoraj. Natomiast trzeci ma opuścić go jutro" - czytamy. 

Więcej o: