Racibórz. Z Odry wyłowiono ciało mężczyzny. Prokuratura stwierdziła udział osób trzecich

W rejonie Raciborza w województwie śląskim w piątek 29 października wyłowiono z Odry ciało mężczyzny. We wtorek 2 listopada ustalono, że to 31-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Do jego śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.
Zobacz wideo Rzeki zalane antybiotykami. Normy przekroczone 300 razy

W piątek 29 października pracujący w polu rolnik zauważył zwłoki unoszące się na powierzchni Odry w rejonie Brzeźnicy. Szybko zawiadomił służby. Straż pożarna wyciągnęła ciało na brzeg, a policja natychmiast przystąpiła do ustalenia tożsamości denata. Pracę mundurowych utrudniał fakt, że przy zmarłym nie znaleziono żadnych dokumentów. Po trzech dniach śledztwa ustalono, kim jest wyłowiony mężczyzna - pisze portal racibórz naszemiasto.pl. Na wniosek prokuratury ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Obrażenia wskazują na działania osób trzecich.

- Wstępne oględziny zwłok wykazały, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się osoby trzecie - przekazał portalowi nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Więcej informacji ze świata i z kraju zobaczysz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Rekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie [ZDJĘCIA]

Ciało mężczyzny wyłowione z Odry. Prokuratura milczy na temat zdarzenia

Sekcja zwłok oraz śledztwo wykazały, że 31-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju padł ofiarą zabójstwa, do którego prawdopodobnie doszło nie w dniu odnalezienia ciała, a wcześniej. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych. 2 listopada sąd rozpatrzy wniosek o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego. Prokuratura Rejonowa w Raciborzu nie komentuje tego zdarzenia. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że wkrótce dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Łódzka policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o gwałt. Rozpoznajesz go? Łódź. Policja poszukuje podejrzanego o gwałt na nieletniej

Więcej o: