Pogoda. W Polsce deszcz, silny wiatr, nawet mróz. Na południu Europy upał

W całym kraju już od wtorku (2 listopada) będziemy obserwowali gwałtowne załamanie pogody. Tego dnia większość mieszkańców Polski nie uniknie intensywnych opadów deszczu oraz silnego wiatru. W górach spadnie śnieg, wystąpić może również mróz.

W ostatnich dniach października, a także 1 listopada, pogoda w Polsce była bardzo przyjemna. Temperatura sięgała nawet 18 stopni C, na brak słońca nie można było narzekać. Jednak już od wtorku 2 listopada nastąpi gwałtowne załamanie pogody. Temperatura spadnie nawet o 10 stopni, a mieszkańców kraju czekają intensywne opady deszczu oraz silny wiatr.

Zobacz wideo Czeka nas upalne lato i susze? „Ubytek wody może być silniejszy niż zwykle"

 Pogoda we wtorek 2 listopada. Gdzie będzie padał deszcz, a gdzie nie?

Już w drugiej połowie dnia 1 listopada do Polski wkroczył front atmosferyczny, który jest odpowiedzialny za obecną zmianę pogody. 2 listopada nad Polską pojawił się niż, przynosząc intensywne opady deszczu i duże zachmurzenie.

Opadów deszczu we wtorek 2 listopada będzie mogła uniknąć wyłącznie wschodnia część kraju jak: Biała Podlaska, Lublin, Zamość czy północny wschód - Suwałki. W pozostałej części Polski przewidywane jest duże zachmurzenie oraz intensywne opady, które będą trwały przez cały dzień.

W Karkonoszach spadnie śnieg, a termometry pokażą temperaturę poniżej 0°C.

Więcej informacji o pogodzie i klimacie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W całym kraju odczuwalna będzie we wtorek również zmiana temperatury. Na północy Polski ok. 8°C, w centralnej części kraju oraz na południu ok. 9-10°C, na zachodzie 9°C. Najcieplej na wschodzie Polski - ok. 13°-14°C, jednak  tam również najsilniejszy wiatr, który osiągnie prędkość nawet do 60 km/h.

Pogoda od 3 do 7 listopada. Pogodowe zamieszanie w Europie

Od środy 3 listopada temperatura wzrośnie o kilka stopni, a opady deszczu wystąpią wyłącznie w niewielkiej części kraju - na północnym wschodzie. Jednak już w czwartek w całej Polsce znów intensywne opady deszczu, zwłaszcza w zachodniej części kraju. Synoptycy przewidują, że deszcz zacznie ustępować dopiero w okolicach piątku i soboty (5 i 6 listopada).

Upał w listopadzie nawet w południowej Europie jest sytuacją dość niecodzienną. Tymczasem w pierwszych dniach listopada termometry w Turcji, Grecji i na południu Włoch pokażą powyżej 30 stopni Celsjusza. 

Więcej o: