Lubań. Śmiertelny wypadek na DK 30. 21-letniego kierowcę przebił drewniany kołek. Zginął na miejscu

W województwie dolnośląskim doszło do śmiertelnego wypadku. Na DK 30 zginął kierowca, który uderzył w drewniany płot, jedna z części konstrukcji wbiła się w jego głowę. Mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia.

W niedzielę na drodze krajowej nr DK 30 doszło do wypadku, w którym zginął 21-latek. Jak donosi portal Eluban.pl do zdarzenia doszło koło godziny 5.30 na łuku drogi niedaleko ogrodnictwa w Pisarzowicach (województwo dolnośląskie).

Zobacz wideo

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Mężczyzna kierujący samochodem zginał na miejscu. Został przebity przez część płotu

21-letni mieszkaniec Lubania, który siedział za kierownicą samochodu osobowego, zamiast na łuku skręcić w prawo, pojechał prosto, wówczas pojazd wypadł z drogi i uderzył w drewniany płot. Ogrodzenie było wykonane z drewnianych paneli, a jedna z części przebiła przednią szybę i trafiła w głowę kierowcy.  Po przybyciu na miejsce karetki pogotowia ratownicy stwierdzili zgon mężczyzny. Według informacji zdobytych przez regionalny portal, na drodze nie było widać znaków hamowania. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi policja pod okiem prokuratury, która ma wyjaśnić, jakie były okoliczności tragicznego zdarzenia. 

Akcja "Znicz". W niedzielę doszło do ponad 60 wypadków

W niedzielę na drogach doszło do 61 wypadków, w których zginęło dziesięć osób, a 77 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 343 nietrzeźwych kierowców. Podkomisarz Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji powiedział w TVP Info, że w tym roku sytuacjach na drogach jest raczej spokojna, jednak nadal zdarzają się tragiczne wypadki. 

Akcja "Znicz" rozpoczęła się w piątek i trwała do  poniedziałku. W tym roku policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo na drogach i w okolicach cmentarzy, zwracali również uwagę na przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.

Więcej o: