Małopolska. Potrącił dziecko i uciekł. Jest apel ojca do świadków: Syn traci pamięć

Do wypadku doszło w sobotę w miejscowości Stare Bystre w Małopolsce. Niedaleko sklepu potrącony został 13-letni chłopiec. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając mu pomocy. Rodzice apelują do świadków o pomoc w odnalezieniu kierowcy.

Jak podaje portal 24tp.pl, do wypadku doszło w sobotę 30 października koło godziny 19:40 w miejscowości Stare Bystre w województwie małopolskim. Zdarzenie miało miejsce na drodze, która łączy tę miejscowość z pobliskim Cichem.

Zobacz wideo Niebezpieczne wypadki - w tym roku niektórym kierowcom zabrakło wyobraźni

Stare Bystre. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Apel ojca potrąconego chłopca

"Potrącono moje dziecko koło lewiatana, proszę świadków o kontakt, ponieważ sprawca uciekł z miejsca zdarzenia" - napisał w mediach społecznościowych pan Tadeusz - ojciec potrąconego chłopca.

"Syn jest na oddziale urazowo-ortopedycznym, ma wstrząs mózgu, bardzo go boli głowa, jest poobijany i traci pamięć. Jak można było zostawić dziecko bez pomocy i uciec?" - pisze dalej. Rodzice potrąconego 13-latka zaapelowali, by świadkowie tego wypadku zgłaszali się do policję. Na razie śledczy analizują nagrania z monitoringu, zabezpieczone w okolicach sklepu. Każda informacja może być jednak kluczowa w ustaleniu tożsamości kierującego.

Więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Policja potwierdziła, że doszło do wypadku. - Obecnie ustalamy dokładne okoliczności kolizji, samochód i osobę, która kierowała pojazdem w chwili zderzenia - potwierdza w rozmowie z portalem 24tp.pl rzeczniczka nowotarskiej policji asp. Dorota Garbacz.

Z relacji funkcjonariuszki wynika, że chłopiec z urazem głowy został natychmiast przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. 13-latek miał już wrócić do domu.

Wypadki na drogach w Polsce - statystyki policji

Według policyjnych statystyk, w 2020 roku w Polsce doszło do 23 540 wypadków drogowych. Jest to wynik o ponad 22 proc. mniejszy niż w 2019 roku. W wypadkach tych życie straciło 2 491 osób. W porównaniu do 2019 roku jest to o 418 osób mniej. 

Więcej o: