Śląsk. Tragiczny wypadek autobusu z osobówką w Pawłowicach. Trwa akcja ratunkowa, ląduje LPR

Na drodze krajowej numer 81 w Pawłowicach doszło do zderzenia autobusu wycieczkowego z samochodem osobowym. Na miejscu trwa akcja ratunkowa - trzy osoby zostały ranne, a jedna jest reanimowana. Niestety w wyniku wypadku jedna osoba zmarła.

Jak podaje RMF FM, do wypadku doszło w niedzielę 31 października około godziny 11. Na DK 81 w Pawłowicach w powiecie pszczyńskim na Śląsku czołowo zderzył się autobus wycieczkowy i samochód osobowy.

Zobacz wideo Ku przestrodze. Lubuska policja pokazała niebezpieczne wypadki z udziałem pieszych i rowerzystów na przejściach

Pawłowice. Wypadek autobusu i samochodu osobowego. Na miejsce skierowano śmigłowce LPR

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w pewnym momencie przed przejściem dla pieszych zatrzymały się samochody jadące przed autobusem w kierunku Wisły. Kierowca autobusu, chcąc uniknąć zderzenia z nimi, przeciął pas zieleni i zjechał na przeciwny pas ruchu. Tam zderzył z jadącym prawidłowo samochodem osobowym, który nadjeżdżał od strony Żor.

Na miejsce wezwano karetki pogotowia. Lądowały też dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W osobówce jechały dwie osoby. Jedna z nich zmarła na miejscu, a druga osoba wymagała reanimacji i walczy o życie. Pozostałe trzy ranne osoby jechały w autobusie.

Jak podaje "Dziennik Zachodni", droga krajowa numer 81 w Pawłowicach jest zablokowana w obu kierunkach - do Skoczowa i Wisły . Policja wyznaczyła objazdy, jednak apeluje o kierowanie się na alternatywne trasy. Utrudnienia mają potrwać co najmniej kilka godzin. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Wypadki na drogach w Polsce - statystyki policji

Według policyjnych statystyk, w 2020 roku w Polsce doszło do 23 540 wypadków drogowych. Jest to wynik o ponad 22 proc. mniejszy niż w 2019 roku. W wypadkach tych życie straciło 2 491 osób. W porównaniu do 2019 roku jest to o 418 osób mniej.  

Olsztyn. Wymusiła pierwszeństwo i spowodował wypadek. Ranny został 64-letni pieszyOlsztyn. Wymusiła pierwszeństwo, ranny został 64-latek [WIDEO]

Więcej o: