Stan wyjątkowy. Co z odwiedzinami na cmentarzach? Straż graniczna: należy się spodziewać kontroli

1 i 2 listopada odwiedziny na cmentarzach na terenie objętym stanem wyjątkowym nie będą wymagały zezwolań - poinformowała Straż Graniczna. Przy wjeździe do strefy należy spodziewać się ze strony służb kontroli.

- Osoby, które zadeklarują, że chcą odwiedzić cmentarze lub kościoły z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, będą wpuszczane do strefy stanu wyjątkowego bez pisemnych zezwoleń. W tym wyjątkowym czasie nie chcemy utrudniać ludziom odwiedzania grobów swoich bliskich - przekazał PAP Michał Tokarczyk ze Straży Granicznej. Przepisy, zgodnie z którymi będzie można wjechać bez pozwolenia na cmentarz, mają obowiązywać od soboty do poniedziałku włącznie. 

Zobacz wideo "Menda". Marek Suski zapomniał o wyłączeniu mikrofonu

Wszystkich Świętych. Wjazd do strefy stanu wyjątkowego bez pisemnych zezwoleń

- Każda taka osoba powinna mieć ze sobą dokument tożsamości, bo będzie musiała się wylegitymować podczas kontroli służb mundurowych przy wjeździe do obszaru zastrzeżonego - powiedział Tokarczyk. 

Od ogłoszenia stanu wyjątkowego we wrześniu Straż Graniczna wydała 1429 pozwoleń na wjazd do strefy objętej stanem. 1276 pozwoleń, jak informuje PAP, wydano na terenie działań Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, a 153 na terenie nadbużańskiego oddziału. 

Więcej informacji nt. stanu wyjątkowego na stronie głównej Gazeta.pl

Straż Graniczna odnotowała w piątek 511 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią - informują przedstawiciele tej służby. Funkcjonariusze zatrzymali 13 obywateli Iraku. Wobec 108 osób wydano postanowienie o opuszczeniu terytorium Polski - na mocy obowiązującej od tego tygodnia znowelizowanej ustawy o cudzoziemcach. Jak informuje Straż Graniczna, za pomoc w przemycie osób zatrzymano 3 obywateli, 1 - Rumunii oraz bezpaństwowca.

Więcej o: