Stan wyjątkowy. Co z odwiedzinami na cmentarzach? Straż graniczna: należy się spodziewać kontroli

1 i 2 listopada odwiedziny na cmentarzach na terenie objętym stanem wyjątkowym nie będą wymagały zezwolań - poinformowała Straż Graniczna. Przy wjeździe do strefy należy spodziewać się ze strony służb kontroli.

- Osoby, które zadeklarują, że chcą odwiedzić cmentarze lub kościoły z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, będą wpuszczane do strefy stanu wyjątkowego bez pisemnych zezwoleń. W tym wyjątkowym czasie nie chcemy utrudniać ludziom odwiedzania grobów swoich bliskich - przekazał PAP Michał Tokarczyk ze Straży Granicznej. Przepisy, zgodnie z którymi będzie można wjechać bez pozwolenia na cmentarz, mają obowiązywać od soboty do poniedziałku włącznie. 

Zobacz wideo "Menda". Marek Suski zapomniał o wyłączeniu mikrofonu

Wszystkich Świętych. Wjazd do strefy stanu wyjątkowego bez pisemnych zezwoleń

- Każda taka osoba powinna mieć ze sobą dokument tożsamości, bo będzie musiała się wylegitymować podczas kontroli służb mundurowych przy wjeździe do obszaru zastrzeżonego - powiedział Tokarczyk. 

Olsztyn. Wymusiła pierwszeństwo i spowodował wypadek. Ranny został 64-letni pieszyOlsztyn. Wymusiła pierwszeństwo, ranny został 64-latek [WIDEO]

Od ogłoszenia stanu wyjątkowego we wrześniu Straż Graniczna wydała 1429 pozwoleń na wjazd do strefy objętej stanem. 1276 pozwoleń, jak informuje PAP, wydano na terenie działań Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, a 153 na terenie nadbużańskiego oddziału. 

Więcej informacji nt. stanu wyjątkowego na stronie głównej Gazeta.pl

Straż Graniczna odnotowała w piątek 511 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią - informują przedstawiciele tej służby. Funkcjonariusze zatrzymali 13 obywateli Iraku. Wobec 108 osób wydano postanowienie o opuszczeniu terytorium Polski - na mocy obowiązującej od tego tygodnia znowelizowanej ustawy o cudzoziemcach. Jak informuje Straż Graniczna, za pomoc w przemycie osób zatrzymano 3 obywateli, 1 - Rumunii oraz bezpaństwowca.

Mateusz Morawiecki, Michał DworczykZnów wyciekły maile. "Mamy zadanie: demobilizować do udziału w wyborach"

Więcej o: