Pogoda na Wszystkich Świętych i Zaduszki. Od 2 listopada sporo deszczu i spadek temperatury

W niedzielę i poniedziałek czeka nas jeszcze całkiem ładna pogoda. Będzie słonecznie i ciepło. Niestety od wtorku aura zacznie się zmieniać. Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych i Zaduszki?

Temperatura w pierwszych dniach listopada zacznie spadać. Wcześniej jednak możemy liczyć na słoneczną i ciepłą niedzielę 31 października. Najniższa temperatura w ciągu dnia, 13 stopni, zapowiadana jest dla północno-wschodniej części Podlasia. Najcieplej, do 17 stopni, będzie na Dolnym Śląsku. W całej Polsce zapowiadane jest niemal bezchmurne niebo. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Zobacz wideo Nie tylko Anya Taylor-Joy. Karierę tych młodych zdolnych aktorek śledzimy z uwagą

Pogoda na Wszystkich Świętych. Jakie są prognozy na 1 listopada?

Na wschodzie kraju dzień Wszystkich Świętych będzie bardzo słoneczny. W centralnych regionach należy spodziewać się już małego zachmurzenia, które będzie wzrastało do dużego. Na zachodzie natomiast zaczną pojawiać się nawet przelotne opady deszczu.

Najniższa temperatura prognozowana jest dla województwa lubelskiego - tam do 11 stopni. W Warszawie i Łodzi będzie najcieplej, bo do 15 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Redyk w miejscowości Obidza w Beskidzie Sądeckim, 10 października 2021 roku.Jesienny redyk w górach. Setki owiec schodzą z hal [GALERIA]

Więcej na temat pogody na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda w Zaduszki. Meteorolodzy przewidują ochłodzenie od 2 listopada

W Zaduszki w głąb Polski zacznie nadciągać deszczowy front, który pojawi się najpierw na zachodzie kraju. Przelotne opady prognozowane są do godziny 15:00 w województwach - pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, łódzkim i mazowieckim. Do wieczora front obejmie dodatkowo województwa świętokrzyskie i lubelskie. Najwyższa suma opadów spodziewana jest w południowych i północno-zachodnich regionach kraju.

Temperatura maksymalna wyniesie 2 listopada od 8 stopni w województwie podlaskim do 11 stopni w województwie podkarpackim. Porywy wiatru będą umiarkowane.

Opady deszczu zapowiadane są także w środę i czwartek. Zwłaszcza 4 listopada opady będą bardzo intensywne.

Prognoza pogody. Kiedy spadnie śnieg? (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na zimę. Synoptyk IMGW: Będzie prawdziwa zima ze śniegiem

Więcej o: