Niedziele handlowe 2021. Czy 31 października zrobimy zakupy? Niektóre sklepy będą otwarte [LISTA]

Mimo, że 31 października wypada niedziela niehandlowa, niektóre sklepy postanowiły, że będą otwarte tego dnia ze względu na zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych i utrudnienia w zrobieniu zakupów. Przypominamy, że w poniedziałek 1 listopada wypada dzień wolny od pracy - wówczas także sklepy będą zamknięte. Niedziela będzie dla niektórych ostatnią szansą na zrobienie drobnych zakupów.
Zobacz wideo Nie tylko Anya Taylor-Joy. Karierę tych młodych zdolnych aktorek śledzimy z uwagą

Ostatnia niedziela w październiku wypada tuż przed dniem Wszystkich Świętych. 1 listopada nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów w Polsce. 31 października, chociaż to niedziela niehandlowa, to niektóre większe sieci postanowiły otworzyć swoje punkty. 

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobimy zakupy 31 października? 

Niektóre sieci marketów zdecydowały się na otworzenie swoich sklepów 31 października, mimo że jest to niedziela niehandlowa. Gdzie zrobimy zakupy w ten dzień? 

Lista sklepów czynnych w niedzielę 31 października: 

  • Kaufland (od godziny 9:00 do godziny 20:00),
  • Aldi (od godziny 10:00 do godziny 17:00),
  • Lidl (punkty, które posiadają status placówki pocztowej),
  • Żabka (otwarta tak, jak i w inne niedziele niehandlowe).

Warto również wspomnieć, że niektóre sklepy, pomimo posiadanego statusu placówki pocztowej, postanowiły, że akurat w niedzielę 31 października będą zamknięte. Należy do nich m.in. Biedronka, która zamknęła swoje punkty, aby dać pracownikom możliwość spokojnego przygotowania się do dnia Wszystkich Świętych. 

Redyk w miejscowości Obidza w Beskidzie Sądeckim, 10 października 2021 roku.Jesienny redyk w górach. Setki owiec schodzą z hal [GALERIA]

Pracownicy Lidla natomiast, jak podaje Radio ZET, mogą liczyć na dodatek finansowy za pracę 31 października. Ich bonus do wypłaty będzie wynosił 100 zł brutto.  

Więcej na temat handlu na stronie głównej Gazeta.pl.

Które sklepy będą czynne 1 listopada - w dzień Wszystkich Świętych?

Pierwszy dzień listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W związku z tym w większości sklepów będzie zamknięta, a my nie będziemy mieli możliwości zrobienia zakupów. Zamknięte będą również niektóre restauracje i kawiarnie, a także salony usługowe, jak np. fryzjerzy oraz banki. 

Waloryzacja emerytur. Zdjęcie ilustracyjneWaloryzacja emerytur w 2022. Emeryci dostaną wyższe świadczenia [WYLICZENIA]

Więcej o: