Pogoda - poniedziałek 1 listopada. Będzie ciepło, ale pojawi się przelotny deszcz

Pogoda na 1 listopada, czyli w Dzień Wszystkich Świętych, zapowiada się dobrze. Jak prognozują synoptycy, tego dnia na termometrach pojawi się nawet do 17 stopni. Lokalnie mogą jednak pojawić się opady deszczu. Mieszkańcy których regionów powinni wziąć ze sobą parasolki? Odpowiadamy.

W poniedziałek 1 listopada temperatura będzie utrzymywała się w okolicach kilkunastu stopni. W całej Polsce możliwy jest jednak przelotny deszcz.

Zobacz wideo

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Pogoda na Wszystkich Świętych. 1 listopada najcieplej będzie na południu

1 listopada najcieplej będzie na południu kraju. Mieszkańcy Krakowa mogą spodziewać się temperatury do nawet 17 stopni. O jeden stopień mniej, czyli 16 stopni, będzie natomiast w Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Łodzi, Poznaniu i Bydgoszczy. Równie ciepło, 15 stopni, pokażą termometry w Kielcach. Synoptycy zapowiadają do 14 stopni w Rzeszowie, Warszawie, Gdańsku i Szczecinie. Najchłodniej, do maksymalnie 13 stopni w ciągu dnia, będzie Białymstoku, Lublinie i Olsztynie.

Prognoza pogodyPrognoza pogody Fot. Gazeta.pl

Pogoda w poniedziałek 1 listopada. Możliwe opady deszczu w dzień Wszystkich Świętych

W poniedziałek 1 listopada całym kraju możliwy będzie przelotny deszcz, choć na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich przez większą część dnia będzie pogodna aura. Z kolei na zachodzie już w poniedziałek rano należy spodziewać się pochmurnej aury i opadów deszczu. Deszczowe chmury będą przesuwać się na wschód, jednak w tych regionach padać zacznie najprawdopodobniej dopiero 2 listopada.

W poniedziałek wiatr będzie słaby i umiarkowany, momentami - głównie na zachodzie Polski - porywisty, a jego prędkość wynosić będzie nawet do 60 km/h.

Pogorszenia pogody możemy spodziewać się już we wtorek. Jak zapowiadają synoptycy, tego dnia w Polsce nastąpi znaczne ochłodzenie. We wtorek opady deszczu również pojawią się niemal w całym kraju. Najwięcej wskażą termometry w Rzeszowie, gdzie mieszkańcy zobaczą na termometrach około 12 stopni.

Więcej o: