Pogoda na dziś - wtorek 2 listopada. Załamanie pogody - spadek temperatury i opady deszczu

W ostatnich kilku dniach mogliśmy się cieszyć naprawdę słoneczną pogodą i wysokimi, jak na jesień, temperaturami. Pod koniec października i na samym początku listopada do czynienia mieliśmy z wyżem, jednak nad Polskę nadciągnął chłodny front atmosferyczny, który spowodował załamanie pogody.

Synoptycy przewidują, że opady deszczu i duże zachmurzenie w kraju nie opuszczą Polski jeszcze przez kilka następnych dni.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda na Zaduszki. Spadek temperatur. W której części Polski będzie najchłodniej 2 listopada?

We wtorek 2 listopada najchłodniej będzie zdecydowanie w zachodniej i północnej części kraju. 9 stopni zapowiadanych jest w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i we Wrocławiu. Jeszcze mniej stopni termometry pokażą na północy, bowiem w Trójmieście temperatura nie przekroczy tego dnia 8 stopni. Niskie temperatury będą odczuwalne również przez mieszkańców południowej Polski - w Zakopanem będzie 9 stopni, a w Krakowie i Katowicach - 10 stopni.

Najcieplej tego dnia będzie natomiast na wschodzie Polski, a zwłaszcza w Białej Podlaskiej i Zamościu - tam ok. 14-15 stopni. W województwie lubelskim będzie nieco chłodniej, bo 13 stopni, natomiast na północnym wschodzie termometry pokażą już tylko 12°C.

pogoda 02.11.2021pogoda 02.11.2021 Gazeta.pl

Więcej prognoz pogody znajdziesz na stronie Gazeta.pl

W kolejnych dniach temperatura może naprzemiennie rosnąć o kilka stopni i znów spadać. Nie powinniśmy się jednak spodziewać wzrostu do 20 stopni -  jak miało to miejsce w ostatnich dniach.

Wtorek 2 listopada. Opady deszczu i duże zachmurzenie w zachodniej i centralnej części kraju

Tego dnia, poza niemalże 10-stopniowym spadkiem temperatur, zaobserwujemy również opady deszczu w prawie całej Polsce. We wtorek 2 listopada najwięcej deszczu spadnie na zachodzie kraju. Padać będzie cały dzień z niewielkimi przerwami w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, zachodnio-pomorskim, pomorskim, łódzkim oraz małopolskim. Deszcz może pojawić się również w województwie warmińsko-mazurskim oraz świętokrzyskim, będą to jednak niewielkie i niedługotrwałe opady deszczu.

Tego dnia opadów uniknie najprawdopodobniej wschodnia i kawałek centralnej części kraju, czyli woj. lubelskie, podlaskie i mazowieckie. Tam również przez większość dnia będzie słonecznie z niewielkim, przejściowym zachmurzeniem.

Więcej o: