Pogoda na dziś - niedziela 31 października. Halloween okaże się słoneczne, ale IMGW wydało ostrzeżenia

Pogoda na Halloween. 31 października zapowiada się ciepło i słonecznie. Na termometrach zobaczymy nawet 18 stopni Celsjusza. Mimo to dzień może być dość wietrzny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje zagrożenie związane z silnym wiatrem dla jednego regionu Polski.
Zobacz wideo Londyn 1966 roku jest kolorowym, zachwycającym miejscem. Szybko okazuje się, że nie do końca... Będzie strasznie!

Wszystko wskazuje na to, że Polakom przyjdzie się cieszyć pogodnym, długim weekendem. Po niezwykle ciepłej i słonecznej sobocie także w niedzielę aura będzie sprzyjać aktywnościom na świeżym powietrzu.

Pogoda na niedzielę 31 października. Gdzie będzie najcieplej?

Ostatniego dnia października możemy liczyć na dość dużo słońca w całym kraju i wysoką, jak na ten czas w roku, temperaturę. Miejscami możliwe przelotne zachmurzenie, ale nie pociągnie ono za sobą żadnych niepożądanych zjawisk pogodowych

Pogoda na dziś - niedzielę 31 październikaPogoda na dziś - niedzielę 31 października Fot. Gazeta.pl

W niedzielę temperatura w kraju wahać będzie się między 14 a 18 stopni Celsjusza, jednak w południowej połowie Polski termometry będą notować przeważnie 17 stopni. Na takie wartości mogą liczyć mieszkańcy Poznania, Łodzi, Kielc, Katowic, Krakowa i Rzeszowa. Najcieplej będzie natomiast na zachodzie kraju - w Zielonej Górze i Wrocławiu. W Szczecinie, Bydgoszczy, Białymstoku, Warszawie i Lublinie nieco chłodnej - 16 stopni. Najzimniej zapowiada się natomiast na południu - w Olsztynie zaledwie 15 stopni, a w Trójmieście - 14 stopni. 

Niedziela może okazać się jednak wietrzna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje zagrożenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla powiatu kłodzkiego (woj. dolnośląskie).

Więcej na temat pogody przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Redyk w miejscowości Obidza w Beskidzie Sądeckim, 10 października 2021 roku. Jesienny redyk w górach. Setki owiec schodzą z hal [GALERIA]

Synoptycy: Początek listopada może być pochmurny

Tak więc końcówka października okazuje się być bardzo pogodna. Początek listopada może natomiast przynieść deszcz i chmury. Jakub Gawron z IMGW prognozuje, że we Wszystkich Świętych od północnego zachodu do centrum zacznie napływać deszczowy front atmosferyczny.

- Obszar występowania opadów będzie zawężony do strefy Pomorza Zachodniego, części Pomorza Wschodniego, Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i zachodniej połowy województwa dolnośląskiego - mówił Gawron. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w Zaduszki front atmosferyczny obejmie niemal cały kraj poza krańcami wschodnimi. 

Prognoza pogody. Kiedy spadnie śnieg? (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda na zimę. Synoptyk IMGW: Będzie prawdziwa zima ze śniegiem

Więcej o: