Pogoda na dziś - sobota 30 października. Ciepło i słonecznie. Na południowym zachodzie silny wiatr

Pogoda na początek świątecznego weekendu zapowiada się ciepło i słonecznie. Nocą oraz nad ranem mogą pojawić się mgły, dlatego warto zachować ostrożność na drodze. W sobotę na termometrach zobaczymy nawet do 18 stopni Celsjusza. Nie będzie padać, ale na południu i południowym zachodzie powieje intensywny wiatr.

Pogoda na sobotę niemal w całym kraju będzie przeważnie słoneczna. Jedynie w zachodnich i północno-zachodnich regionach kraju wystąpi umiarkowane zachmurzenie, nie przewiduje się jednak opadów. 

Zobacz wideo Alarm dla klimatu! Specjalne wydanie Zielonego Poranka Gazeta.pl

Pogoda na dziś - sobota 30 października. Temperatura podskoczy do 18 stopni 

Sobota to kolejny dzień, kiedy w Polsce utrzymywać się będzie ciepłe środowisko atmosferyczne. Maksymalna temperatura powietrza w kraju wyniesie od 13 do nawet 18 stopni Celsjusza. 

Maksymalnie 13 stopni Celsjusza zobaczą na termometrach mieszkańcy Zielonej Góry. 14 stopni nad morzem - w Gdańsku i Koszalinie, a także w Suwałkach. Z kolei w Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Olsztynie i Szczecinie do 15 stopni.

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w WarszawieRekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie [ZDJĘCIA]

W Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu i Warszawie temperatura podskoczy do 16 stopni, a w Katowicach, Lublinie i Wrocławiu do 17 st. C. Najcieplej będzie w Opolu i Rzeszowie, gdzie na termometrach zobaczymy do 18 stopni Celsjusza.

Więcej informacji na temat pogody i klimatu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Temperatura powietrza w Polsce w sobotę 30 październikaTemperatura powietrza w Polsce w sobotę 30 października Fot.: Gazeta.pl

Pogoda. IMGW ostrzega przed wiatrem w sobotę 

W większości regionów wiatr będzie słaby i umiarkowany. Chwilami, szczególnie na południowo-zachodnich krańcach kraju zmieni się jednak w silny i porywisty, który rozpędzi się do 65 kilometrów na godzinę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może wydać ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla województw: 

  • opolskiego (powiaty: strzelecki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, głubczycki, prudnicki, nyski);
  • dolnośląskiego (powiaty: kłodzki, ząbkowicki, dzierżoniowski, świdnicki, wałbrzyski, Wałbrzych, kamiennogórski, karkonoski, Jelenia Góra, lwówecki, lubański, zgorzelecki). 

Kopalnia węgla Garzweiler i elektrownia węglowa w NiemczechŚwiat zmroził raport o tym, że "mamy 12 lat". Teraz zostało nam 9 lat

Stabilna wyżowa pogoda z dużą ilością słońca będzie wpływać korzystnie na organizm człowieka niemal w całej Polsce. Na południowych krańcach Polski z uwagi na porywisty wiatr warunki będą zmieniać się w niekorzystne - informuje biometeo.imgw.pl

Więcej o: