Sławno. Ugodziła partnera nożem, bo nie lubił żeberek. Mężczyzna zmarł. Psychiatrzy zbadają kobietę

42-letnia kobieta ze Sławna (woj. zachodniopomorskie) ugodziła konkubenta nożem po tym, jak przygotowała na obiad żeberka, a partner powiedział, że ich nie lubi. Mężczyzna nie żyje, a jego partnerce grozi nawet dożywocie. Poczytalność kobiety zbada biegły psychiatra.
Zobacz wideo Nie zatrzymał się do kontroli, zamiast tego próbował potrącić policjanta

Ta niecodzienna tragedia rozegrała się 23 października w jednym z mieszkań przy ul. Koszalińskiej w Sławnie (woj. zachodniopomorskie). 42-letnia kobieta przygotowywała żeberka na obiad. Wtedy, jak tłumaczyła prokuraturze, jej 39-letni partner powiedział, że "nie lubi żeberek". - W odpowiedzi pani ugodziła go nożem kuchennym w okolice serca - przekazał Jarosław Płachta, prokurator rejonowy ze Sławna, w rozmowie z "Głosem Pomorza", który jako pierwszy poinformował o tej sprawie.

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w WarszawieRekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie [ZDJĘCIA]

Zabójstwo "za żeberka" w Sławnie. Biegły psychiatra sprawdzi, czy kobieta była poczytalna

Policję zawiadomił sąsiad, który przyszedł w odwiedziny do 39-latka. - Opisał, że 39-latek nie rusza się oraz, że ma ranę w okolicy serca - zrelacjonował śledczy. Na miejsce przybył lekarz, który stwierdził zgon mężczyzny.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Lubuskie. Zaginęła 20-letnia Klaudia Jarnecka. Kontakt z rodziną urwał się tydzień temuLubuskie. Zaginęła 20-letnia Klaudia Jarnecka. Mama kobiety prosi o pomoc

Konkubina ofiary została zatrzymana. Policja zabezpieczyła także nóż. 42-latka nie chciała dmuchnąć w alkomat, wobec czego pobrano jej krew do badań. Kobiecie przedstawiono zarzut działania z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia 39-latka. W sprawę zostanie zaangażowany biegły psychiatra, który zaopiniuje, czy podejrzana w momencie ranienia partnera była poczytalna. 

- Gdy zakończymy wszystkie czynności śledcze, to wówczas całościowo ocenimy tę sprawę i podejmiemy dalsze decyzje - wyjaśnił Płachta. Kobieta przebywa w areszcie tymczasowym. Grozi jej od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

Akcja 'Znicz'. Na drogach pojawi się więcej patroli (zdjęcie ilustracyjne)Policja zaczęła już akcję "Znicz". Uważajmy i na cmentarzach pilnujmy torebek

Więcej o: