Katowice. Pożar w lokomotywowni. Utrudnienia w funkcjonowaniu pociągów

W piątek rano w centrum Katowic wybuchł pożar. Okazało się, że w ogniu stanęła zabytkowa lokomotywownia. Nikomu nic się nie stało.
Zobacz wideo Wiadomości Policjanci zatrzymali ją za nadmierną prędkość. Wyszło na jaw, że wiozła dwoje dzieci pokąsanych przez osy Wybierz serwis

Jak informuje "Dziennik Zachodni", do pożaru w centrum Katowic doszło w piątek około godz. 6:30. Potwierdza to Onetowi Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego działające w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. W ogniu stanął budynek na terenach kolejowych przy ulicy Raciborskiej. Pożar objął połowę dachu dwukondygnacyjnej nieruchomości pomiędzy halami starej, nieczynnej lokomotywowni.

Nauka zdalnaCzwarta fala COVID-19 się rozpędza. Coraz więcej uczniów uczy się zdalnie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nikomu nic się nie stało

Nagranie z pożaru udostępnił Kongres Ochrony Zabytków, który podał, że płonie budynek dawnej dyrekcji znajdujący się obok zabytkowych hal.

- W przeddzień zakończenia postępowania dowodowego w sprawie wpisu do wojewódzkiego rejestru zabytków płonie jeden z budynków. Cały zespół lokomotywowni jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków, tym samym podlega miastu (...) jest to jeden z najważniejszych zabytków techniki w Katowicach i na Śląsku - poinformowała, cytowana przez Onet, Joanna Budny Rzepecka z Kongresu Ochrony Zabytków.

Na miejsce pożaru przyjechało osiem zastępów straży pożarnej - podaje "Dziennik Zachodni". Nikomu nic się nie stało. Ze względu na pożar wstrzymano ruch pociągów na trasie Katowice-Chorzów Batory.

ManifestacjaRaport dotyczący równouprawnienia płci w UE. Polska w dół aż o dziewięć miejsc

Więcej o: