Oławscy policjanci wieszają nietypowe klepsydry. Chcą w ten sposób dotrzeć do seniorów

Policjanci z Oławy (woj.dolnośląskie) znaleźli nietypowy sposób, by ostrzec seniorów przed oszustami. Na terenie powiatu dzielnicowi rozwiesili klepsydry z apelem do starszych osób. "Nigdy nie przekazujcie pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów osobom, których nie znacie" - zwracając się do seniorów funkcjonariusze.

"W związku z powtarzającymi się oszustwami, wyłudzeniami lub kradzieżami pieniędzy, także z kont bankowych, oławska policja wystosowała szczególny apel, został wypisany w formie nekrologu" - piszą oławscy policjanci. 

Zobacz wideo Nie zatrzymał się do kontroli, zamiast tego próbował potrącić policjanta

W ocenie miejscowej policji ten sposób najszybciej trafi do seniorów, którzy szczególnie narażeni są na przestępstwa związane z wyłudzeniem pieniędzy. Formuła klepsydr ma przyciągnąć uwagę tej grupy, bo są to informacje, które sprawdzają na co dzień.

Więcej informacji z Polski przeczytasz codziennie na stronie głównej Gazeta.pl.

"Pamiętajmy, że seniorzy to osoby wychowane w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym, dlatego często padają ofiarą oszustów - osób bezwzględnych, przestępców" - dodają policjanci.

Pies porzucony przez 61-letniego właściciela.Na oczach policji próbował porzucić psa w lesie. Kundelek trafił do schroniska

Więcej o: