Ksiądz został skazany za pedofilię, teraz wyrok uchylono w związku z przedawnieniem. Ofiara: To skandal

Uchylono wyrok wobec ks. Arkadiusza H., który kilka miesięcy temu został skazany za molestowanie seksualne nieletniego. Kaliski sąd uznał bowiem, że sprawa uległa przedawnieniu. - Ten wyrok to skandal. Jest dla mnie uwłaczający i czuję się w tym momencie upokorzony - powiedział w rozmowie z Onetem Bartłomiej Pankowiak, jedna z ofiar H.
Zobacz wideo Terlikowski: Moim zdaniem można niektóre z tych działań uznać za tortury

W filmie dokumentalnym braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" przedstawiono historię trzech chłopców: braci Jakuba i Bartłomieja oraz niespokrewnionego z nimi Andrzeja. Wszyscy trzej mieli być molestowani przez Arkadiusza H. Ksiądz stanął przed sądem tylko za molestowanie jednego z nich - Bartłomieja. W przypadku pozostałych dwóch oraz sześciu innych poszkodowanych, którzy zgłosili się do prokuratury, postępowanie zostało umorzone ze względu na przedawnienie.

Więcej informacji z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kaja Godek w SejmieHomofobiczny projekt Kai Godek znowu w Sejmie. Wieczorem pierwsze czytanie

Sąd uchylił wyrok

W marcu Arkadiusza H. został skazany na trzy lata więzienia. - Bałem się, że to będzie batalia, która potrwa wiele miesięcy, ale ksiądz H. przyznał się do winy. Dziś nie ma dla mnie znaczenia, że to trzy lata, a nie sześć, o które wnosił prokurator. Najważniejsze, że zapadł wyrok skazujący, a my nie musimy już udowadniać, że nie jesteśmy kłamcami i oszustami - mówił wówczas Jakub Pankowiak, jedna z ofiar Arkadiusza H. 

Jednak w czwartek 28 października, jak informuje Onet, Sąd Okręgowy w Kaliszu uchylił wcześniejszy wyrok, uznając, że sprawa uległa przedawnieniu i umorzył postępowanie. Wyrok jest prawomocny. Bartłomiej Pankowiak w rozmowie z portalem stwierdził, że jest mu wstyd za władze państwa, które mają "w głębokim poważaniu pokrzywdzonych". - Ten wyrok to skandal. Jest dla mnie uwłaczający i czuję się w tym momencie upokorzony - podkreślił.

Rysuje się kolejna rekonstrukcja rządu. Jej cel? Walka o trzecią kadencję PiSRysuje się kolejna rekonstrukcja rządu. Jej cel? Walka o trzecią kadencję PiS

Więcej o: