Pożar w Poznaniu na Dębcu. Nie udało się uratować 8-letniej dziewczynki. Zmarła w szpitalu

W Poznaniu, w budynku mieszkalnym na Dębcu, wybuchł w czwartek w nocy pożar. Ewakuowano 20 mieszkańców. Cztery osoby trafiły do szpitala. Niestety jednej z nich nie udało się uratować - zmarła 8-letnia dziewczynka. Policja i prokuratura badają okoliczności pożaru.
Zobacz wideo Pożary w Stanach Zjednoczonych zbierają coraz większe żniwo

Do pożaru doszło w czwartek 28 października około godziny 3 w nocy przy ulicy Akacjowej w Poznaniu. W akcji gaśniczej uczestniczyło dziewięć zastępów straży pożarnej.  

- W chwili przyjazdu straży mieszkanie było objęte płomieniami. Dwunastu mieszkańców ewakuowało się samych, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Ośmiu kolejnych wyprowadzili na zewnątrz strażacy - powiedział mł. kpt. Krzysztof Gindera z poznańskiej straży pożarnej, którego cytuje WTK.

Na skutek odniesionych obrażeń życie straciła ośmioletnia dziewczynka. W szpitalu przebywa 13-latka i 80-letnia kobieta, które miały objawy podtrucia dymem i wymagają hospitalizacji.

Więcej aktualnych informacji z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Magiczny kwiat paprociChabior, Głowacki i Breszka zabiorą widzów do świata słowiańskich mitów [ZDJĘCIA]

Pożar w Poznaniu. Policja i prokuratura ustalają jego przyczyny

 Obecnie trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Na miejscu pracować będzie również prokuratura

- Zaalarmowani zostaliśmy do zdarzenia na ulicy Akacjowej w Poznaniu, gdzie doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Na miejsce działań udaliśmy się dwoma zastępami. Zagrożenie zlokalizowano na parterze. Na miejscu prowadzono ewakuacje ludzi z budynku. Kilka osób zostało poszkodowanych. Na miejscu działań były także dwa zastępy ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania, dwa zastępy z JRG 2, jeden zastęp z JRG 1, oficer operacyjny, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe oraz policja, która będzie badać przyczyny oraz okoliczności pożaru - poinformowali strażacy z OSP Luboń za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.

Istnieje prawdopodobieństwo, że większość osób będzie mogła wrócić do swoich mieszkań. Dla dwóch rodzin organizowane są lokale zastępcze. 

Zaginiony13-letni Oliwer TywończukŚwieradów-Zdrój. Zaginął 13-letni Oliwer Tywończuk

Więcej o: