Pogoda na Wszystkich Świętych. 1 listopada będzie ciepło. Możliwy przelotny deszcz

Z najnowszych prognoz wynika, że w poniedziałek 1 listopada będzie ciepło. Temperatura we Wszystkich Świętych będzie utrzymywała się na poziomie kilkunastu stopni. W całym kraju możliwy przelotny deszcz.
Zobacz wideo Cholewińska-Szymańska o zamknięciu cmentarzy: Tam, gdzie jest dużo zachorowań, powinny być zamknięte

W poniedziałek 1 listopada nad Polską pojawi się niż znad Morza Północnego. Znajdziemy się w strefie frontu atmosferycznego przesuwającego się z zachodu na wschód. Wciąż jednak będzie docierało do nas ciepłe powietrze, a ochłodzenie nadejdzie dopiero we wtorek - wynika z prognozy TVN Meteo.

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w WarszawieRekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie [ZDJĘCIA]

Wszystkich Świętych. Ciepły 1 listopada. Maksymalnie 16-17 stopni

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków stacji, rankiem we Wszystkich Świętych temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 7 w centrum, do 11 stopni na Ziemi Lubuskiej. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 12 stopni na Warmii i Mazurach, przez 14 w regionach centralnych, do 17 na Dolnym Śląsku. Podobne wartości - od 13 do 16 stopni - podaje synoptyczka Ewa Łapińska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w rozmowie z PAP, cytowana przez RMF 24.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych? (cmentarz - zdjęcie ilustracyjne)Wszystkich Świętych 2021. Czy Polacy wyjadą na groby bliskich? [SONDAŻ]

Wszystkich Świętych. Czy będzie padało?

W poniedziałek w całym kraju możliwy będzie przelotny deszcz, choć - jak zapowiedziała Ewa Łapińska - na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich przez większą część dnia będzie pogodnie. "Na zachodzie chmury i opady deszczu spodziewane są już w poniedziałek rano. W ciągu dnia strefa deszczowych chmur będzie przesuwała się na wschód, dochodząc w godzinach popołudniowych do centrum. Późnym wieczorem może już padać także na wschodzie" - mówiła synoptyczka.

Poniedziałkowy wiatr będzie słaby i umiarkowany, momentami - głównie na zachodzie Polski - porywisty, o prędkości do 60 km/h.

&Dzien Wszystkich Swietych w Bydgoszczy2 listopada wolne od pracy i szkoły? Czy sklepy będą czynne w Zaduszki?

Więcej o: