Lublin. KUL zawiesza zajęcia stacjonarne. Przemysław Czarnek zasiądzie przed ekranem

Katolicki Uniwersytet Lubelski wprowadza naukę zdalną. Zajęcia stacjonarne będą zawieszone od 3 do 12 listopada. To akcja profilaktyczna uczelni, która ma zapewnić studentom bezpieczny wyjazd do domów podczas epidemii koronawirusa.

Rzeczniczka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Monika Stojowska poinformowała w Radiu Lublin, że zawieszenie zajęć stacjonarnych to akcja uczelni, która ma na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo studentów podczas podróży do domów.

Zobacz wideo Zapytaliśmy Katarzynę Warnke o reformę szkolnictwa i Czarnka. „Hucpa!"

Lublin. KUL zawiesza zajęcia stacjonarne. Studenci będą uczyć się zdalnie

Katolicki Uniwersytet Lubelski zawiesza zajęcia stacjonarne, przez co od 3 do 12 listopada wszyscy studenci będą uczyć się w trybie zdalnym. - To odpowiedź na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w regionie - mówi rzeczniczka uczelni Monika Stojowska.

- Z uwagi na to, że w Lublinie bardzo szybko wzrasta liczba zachorowań na COVID-19, władze uczelni zadecydowały o takiej akcji profilaktycznej, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie naszych studentów. Stąd między 3 a 12 listopada zajęcia będą prowadzone w formie wyłącznie zdalnej. Związane jest to też z dniem Wszystkich Świętych i Narodowym Świętem Niepodległości 11 listopada, kiedy wszyscy będziemy się rozjeżdżać i spędzać czas w domach - wyjaśnia Radiu Lublin.

Przeczytaj więcej informacji o nauczani zdalnym na stronie głównej Gazeta.pl.

Przemysław Czarnek jest przeciwny nauce zdalnej. Ale jako profesor KUL i tak zasiądzie przed ekranem

Przemysław Czarnek wielokrotnie wypowiadał się na temat nauczania zdalnego. "Wiemy, jak ważny dla rozwoju intelektualnego i społecznego młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz możliwość przebywania w grupie rówieśniczej. Wspólnota szkolna ma nieocenioną wartość" - pisał szef MEiN na początku roku szkolnego do dyrektorów i nauczycieli szkół oraz ich uczniów. Chciał również, by "nauka stacjonarna trwała w szkołach nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji".

Choć szef resortu jest przeciwny nauce zdalnej, teraz będzie musiał zasiąść przed ekranem komputera, by przeprowadzić ze studentami zajęcia. Minister Edukacji i Nauki wykłada na KUL w poniedziałki. Prowadzi wówczas wykład z prawa konstytucyjnego, konsultacje oraz seminarium pt. "Konstytucyjny ustrój administracji publicznej".

Więcej o: