Pogoda na dziś - czwartek 28 października. Wyjątkowo ciepła końcówka miesiąca

Pogoda na dziś - czwartek 28 października. W całym kraju temperatura maksymalna będzie wahać się od 14 do 16 stopni. Synoptycy zapowiadają też dużo słońca.

Przed nami kolejny ciepły dzień października. Z map pogodowych wynika również, że w większości kraju należy spodziewać się niemal bezchmurnego nieba. 

Zobacz wideo Reżyser "Można panikować" opowiada o nowym filmie "Nadzieja umiera ostatnia"

Temperatura. Dziś od 14 do 16 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest przez meteorologów dla województwa podlaskiego i lubelskiego. W tych regionach należy spodziewać się maksymalnie 14 stopni w ciągu dnia. Jeden stopień więcej czeka natomiast mieszkańców Gdańska, Olsztyna, Warszawy, Rzeszowa i Katowic. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 16 stopni, zapowiadany jest w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim. Niewielkie przymrozki pojawią się jedynie wieczorem w południowych regionach kraju.

Pogoda na czwartek 27 października 2021 rokuPogoda na czwartek 27 października 2021 roku fot. gazeta.pl

Przeczytaj więcej informacji o pogodzie na stronie głównej Gazeta.pl.

Opady. Bezchmurne niebo w niemal całej Polsce

W pierwszej części dnia zachmurzenie duże prognozowane jest w północnej, wschodniej i centralnej Polsce. Dość szybko jednak chmury przesuną się na północno-wschodnią część kraju. Po południu bezchmurne niebo zapowiadane jest wszędzie z wyjątkiem województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz niektórych regionów Mazowsza i Lubelszczyzny.

Bardzo słabe, krótkotrwałe opady deszczu mogą pojawić się na wschodnich krańcach Podlasia. W pozostałych województwach nie będzie padać. Wiatr na ogół słaby, jedynie na wybrzeżu przewidywane są silniejsze porywy do 45 kilometrów na godzinę. Silny wiatr zapowiadany jest też w nocy z czwartku na piątek w górach. W Sudetach może wiać do 70-80 km/h. 

Redyk w miejscowości Obidza w Beskidzie Sądeckim, 10 października 2021 roku.Jesienny redyk w górach. Setki owiec schodzą z hal [GALERIA]

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: