Lubuskie. 22-letnia pracownica tartaku przebita drewnianą listwą na wylot. Lądował śmigłowiec LPR

Do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Słońsk (województwo lubuskie). Pracowniczka tartaku została raniona drewnianą listwą, która przebiła jej ciało na wylot. Sprawie przygląda się państwowy inspektor pracy.
Zobacz wideo Wypadek w tunelu. Kierowca ciężarówki nie zauważył jadącego obok citroena

Do zdarzenia doszło w środę 27 października około południa w tartaku w Słońsku. Na miejscu pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował ranną kobietę do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w WarszawieRekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie [ZDJĘCIA]

Słońsk. Poważny wypadek w tartaku. 22-latka przebita listwą

Jak podaje portal info112.pl, 22-letnia kobieta została raniona w zakładzie obróbki drewna, kiedy podczas pracy zrzyna tarczana została wyrzucona z dużą prędkością z wielopiły. Listwa przebiła się przez ciało poszkodowanej na wylot. Na miejsce wypadku natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe, w tym śmigłowiec LPR, który przetransportował ranną do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim

- Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i skróceniu listwy z obydwu stron ciała celem umożliwienia właściwego udzielenia pomocy medycznej i transportu - przekazał "Gazecie Lubelskiej" bryg. inż. Krzysztof Konopko.

Kobieta podczas akcji ratunkowej była przytomna. Jak poinformowała gazetę rzeczniczka szpitala Agnieszka Wiśniewska, poszkodowana żyje, a jej stan jest oceniany jako dobry. Polska Agencja Prasowa podała, że jeszcze w środę 22-latka miała przejść operację. 

Jak podaje Radio ZET, dokładne przyczyny zdarzenia nie są jak na razie znane. Sprawę bada policja, a także Państwowa Inspekcja Pracy. 

Więcej informacji z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Traktor przygniótł mężczyznęTurza: 51-latek przygnieciony przez traktor. Rolnik jest w ciężkim stanie

Wypadki podczas obróbki drewna

Z danych PIP wynika, że między 2010 a 2014 rokiem w zakładach produkujących wyroby tartaczne i wyroby z drewna, podczas pracy poszkodowanych zostało 508 osób, w tym 257 odniosło ciężkie obrażenia, a 51 zmarło. W związku z dużą liczbą wypadków przeprowadzono kampanię "Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna". Kampania okazała się skuteczna i pomogła obniżyć liczbę wydanych decyzji o natychmiastowym rygorze wykonania.

Więcej o: