Pogoda nad Morzem Bałtyckim. IMGW ostrzega przed sztormem. Dziewięć w skali Beauforta, czyli 90 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed sztormem na Morzu Bałtyckim. Synoptycy zapowiadają, że wiatr może osiągać prędkość nawet do dziewięciu w skali Beauforta, co oznacza, że porywy wiatru osiągną prędkość nawet do 90 kilometrów na godzinę.

Synoptycy IMGW zalecają ostrożność i zachęcają mieszkańców nadmorskich miejscowości do śledzenia komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Silny wiatr nad Bałtykiem. Synoptycy ostrzegają przed sztormem

Na oficjalnej stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pojawiło się ostrzeżenie dotyczące dzisiejszej sytuacji nad Morzem Bałtyckim. Jak zapowiadają synoptycy, sztorm o drugim stopniu zagrożenia pojawi się między godziną 11:00 a 19:00. Ostrzeżenie przed sztormem obowiązuje jednak aż do północy.

Wulkan Cumbre Vieja na La Palmie Wulkan na La Palmie wciąż niebezpieczny. Pojawił się nowy otwór [GALERIA]

Czytaj więcej informacji o pogodzie na stronie głównej Gazeta.pl. 

Jak wynika z prognoz, wiatr osiągnie od siedmiu do ośmiu stopni, w porywach do dziewięciu stopni w skali Beauforta, czyli aż do 90 km/h, więc należy zachować szczególną ostrożność. Temperatura powietrza wyniesie 10 stopni. IMGW poinformowało, że choć mogą pojawić się przelotne deszcze, to widzialność będzie dobra - okresami umiarkowana.

IMGW: Sztorm nad Bałtykiem również w czwartek

IMGW opublikowało również ostrzeżenie przed sztormem na kolejnych 12 godzin, z którego wynika, że można się spodziewać wiatru zachodniego do południowo-zachodniego o prędkości 6-7, a nawet 8 w skali Beauforta.

Pogoda na Wszystkich Świętych. Będzie słonecznie (cmentarz - zdjęcie ilustracyjne) Pogoda na Wszystkich Świętych. Będzie ciepło, ale też wietrznie

W środę wieczorem na północy i północnym wschodzie Polski będzie pochmurno. Temperatura wyniesie 9 stopni w Suwałkach i Rzeszowie, 10 stopni w Białymstoku, Kielcach, Krakowie i Katowicach, 11 stopni w Olsztynie i Lublinie, 12 stopni w pasie od Pomorza przez centrum kraju po Dolny Śląsk i Opolszczyznę, 13 stopni w Zielonej Górze i Koszalinie, oraz 14 stopni w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim.

Więcej o: