Minister zdrowia stanowczo: Nauka stacjonarna jest dla nas priorytetem

- Nauka stacjonarna powinna zostać utrzymana za wszelką cenę - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. W środę liczba potwierdzonych zakażeń wyniosła 8 361.

- O kres od września, kiedy dzieci wracają do szkoły, oznacza zwiększoną liczbę problemów związanych z ponowną adaptacją - mówił minister zdrowia w czasie konferencji prasowej w Sosnowcu. 

- Chcę wyraźnie powiedzieć, że nauka stacjonarna w szkołach jest priorytetem, także ze względu na dbanie o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - podkreślał Adam Niedzielski.

Więcej informacji o koronawirusie i obostrzeniach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jesienna fala koronawirusa nabiera na sile. Ponad 8 tys. zakażeń

Czwarta fala epidemii koronawirusa w Polsce przyspiesza. W środę liczba potwierdzonych zakażeń  wyniosła 8 361. Po raz ostatni podobną liczbę odnotowano 20 kwietnia - wówczas MZ informowało o 8427 zakażeniach. Tydzień temu Ministerstwo Zdrowia odnotowało 5 559 przypadków

Zobacz wideo Kiedy nastąpi szczyt zachorowań IV fali? Cholewińska-Szymańska: Może nastąpić to między 8 a 15 listopada

W ciągu ostatniej doby stwierdzono łącznie 133 zgonów związanych z COVID-19. Tylu śmierci spowodowanych tą chorobą nie odnotowano od 27 maja, kiedy zmarło 135 osób. Tydzień temu, w środę 20 października, potwierdzono 75 zgonów osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus w Polsce. Sytuacja w szpitalach jest coraz trudniejsza

Sytuacja systemu ochrony zdrowia w Polsce jest coraz trudniejsza. Z ministerialnych danych wynika, że w szpitalach jest 5601 osób chorych na COVID-19, a do respiratorów podpiętych jest 464 z nich. Najgorzej jest w województwach, w których liczba zaszczepionych jest najniższa. 26 października pisaliśmy o tym, że w lubelskich szpitalach na intensywnej terapii leżą sami niezaszczepieni, młodzi ludzie, trudno jest także w województwach mazowieckim, podlaskim i podkarpackim.

Pandemia koronawirusa. Tymczasowy szpital covidowy na lotnisku Pyrzowice. Katowice, 11 kwietnia 2021133 zgonów spowodowanych COVID-19. To najwyższy wynik od maja

Sytuacją epidemiczną martwią się także władze innych regionów. We wtorek (26 października) podczas sesji sejmiku województwa opolskiego radni przyjęli apel do władz państwowych w sprawie natychmiastowego opracowania i wdrożenia tarczy antykryzysowej dla systemu ochrony zdrowia. Sejmik województwa małopolskiego z kolei podjął decyzję o nagrodzeniu 10 gmin z najwyższym odsetkiem mieszkańców zaszczepionych przeciw COVID-19. Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w pełni zaszczepionych jest 19 846 726 mieszkańców Polski. 

Więcej o: