Szczepienia COVID-19 dla dzieci poniżej 12 lat. Minister podał termin

- Realnie szczepienie dzieci poniżej 12. roku życia powinno rozpocząć się w połowie grudnia - powiedziała w środę podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego wiceminister zdrowa Anna Goławska.

- Jeśli chodzi o badanie szczepionki dla dzieci od 5. roku życia, to badania zostały zakończone. EMA (Europejska Agencja Leków - PAP) od połowy października weryfikuje te wyniki badań i planowane dopuszczenie jest na połowę grudnia - powiedziała wiceminister.

Więcej informacji o koronawirusie codziennie na stronie głównej Gazeta.pl

Goławska dodała, że firma Pfizer zadeklarowała pierwszą partię szczepionek w grudniu.

Zobacz wideo Kiedy nastąpi szczyt zachorowań IV fali? Cholewińska-Szymańska: Może nastąpić to między 8 a 15 listopada

Pierwsza partia szczepionek w grudniu dotrze do Polski

- Dzisiaj dostaliśmy od firmy Pfizer wstępną deklarację, że już w grudniu pierwsza partia szczepionek powinna pojawić się w Polsce. Tak że druga połowa grudnia to jest ten realny termin, kiedy zaczniemy szczepić młodsze dzieci - dodała.

Koronawirus w Polsce. Czwarta fala się rozpędza.Rząd robi co może, byle nie wprowadzać obostrzeń. Ale w końcu spasuje

Uczestniczący w spotkaniu szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pełnomocnik ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk zaznaczył jednak, że takiej decyzji jeszcze nie ma.

Obecnie w Polsce szczepienie mogą przyjąć dzieci powyżej 12 lat. Otrzymują dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer albo szczepionką Spikevax Moderny.

(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

Więcej informacji o koronawirusie na gov.pl

Więcej o: