Sopot. Zaginął znany onkolog Michał Kąkol. Prokuratura: Mógł paść ofiarą przestępstwa

Trwają poszukiwania Michała Kąkola, znanego trójmiejskiego onkologa, który po raz ostatni widziany był 16 października. Śledztwo w jego sprawie wszczęła prokuratura, która zwróciła się z prośbą o zapisy z prywatnych monitoringów. Według wstępnych ustaleń lekarz mógł paść ofiarą przestępstwa.

Zaginiony Michał Kąkol to 46-letni znany i ceniony trójmiejski onkolog. Lekarz po raz ostatni widziany był 16 października w Sopocie na ul. Łokietka ok. godz. 22. Od tamtej pory nie wrócił do domu, nie skontaktował się też z nikim z bliskich. 

Zobacz wideo Próbował ukraść alkohol. W pościg za nim ruszył policjant

Sopot. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zaginionego onkologa 

Decyzja o wszczęciu postępowania prokuratorskiego ws. zaginięcia Kąkola została podjęta w poniedziałek 25 października, na dziewięć dni od momentu zaginięcia lekarza - informował portal trójmiasto.pl.

Wszczęte zostało ono z art. 189 paragraf 2 Kodeksu karnego, czyli w związku z pozbawieniem wolności. Ustalono, że zaginiony prowadził bardzo ustabilizowany tryb życia, ale doszło do nagłego zdarzenia, które doprowadziło do zaginięcia. I jedna z zakładanych wersji jest taka, że mógł paść ofiarą przestępstwa

- przekazała portalowi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Nie wiadomo, czy faktycznie doszło do przestępstwa. Prokuratura musi jednak przyjąć konkretną kwalifikację czynu, a w przypadku zaginięć najczęściej przyjmuje się właśnie taką. Jeśli faktycznie doszłoby do pozbawienia Michała Kąkola wolności (czyli porwania i przetrzymywania), sprawcy groziłoby do 10 lat więzienia. W związku ze sprawą prokuratura ma wkrótce przesłuchać świadków. 

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w WarszawieRekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie [ZDJĘCIA]

Do tej pory udało się ustalić, że na trasie, którą potencjalnie mógł poruszać się zaginiony Michał Kąkol, znajduje się wiele monitoringów prywatnych. W związku z tym służby zaapelowały do mieszkańców o pomoc. 

Więcej aktualnych informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Prokuratura i policja zwraca się do właścicieli budynków oraz posesji usytuowanych od ul. Łokietka w Sopocie do linii brzegowej Zatoki Gdańskiej, dysponujących zapisami monitoringów od dnia 16 października 2021 r. godziny 22.00, o przekazywanie ich dla potrzeb prowadzonego śledztwa. Zabezpieczone zapisy prosimy przekazywać bezpośrednio do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15

- przekazała Grażyna Wawryniuk cytowana przez "Dziennik Bałtycki"

Jednocześnie poszukiwania nadal prowadzi Komenda Miejska Policji w Sopocie we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku i Oddziałem Prewencji Policji w Gdańsku. Z policją współpracują też strażacy, grupy poszukiwawcze, ratownicy WOPR wyposażeni w drony quady i psy tropiące. 

Pandemia koronawirusa. Medycy podczas badań próbek pobranych od osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, 22 maja 2020Symulacja jesiennej fali COVID-19. Nawet 25 tys. zakażeń dziennie

Sopot. Zaginął Michał Kąkol. Rysopis poszukiwanego 

46-letni Michał Kąkol jest szczupłej budowy ciała. Ma ok. 180 cm wzrostu, zielone oczy i krótkie blond włosy z widoczną łysiną. "W dniu zaginięcia ubrany był w długi ciemny płaszcz, sweter w serek w kolorze rdzy, T-shirt koloru szarego z emblematem roweru na wysokości klatki piersiowej, granatowe spodnie dresowe i buty trekkingowe w kolorze khaki" - informowała sopocka policja. 

"W przypadku posiadania informacji, które mogą przyczynić się do odnalezienia mężczyzny lub ustalenia jego miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112 A - tel. 47 74 26222 (oficer dyżurny), dzwoniąc na numer alarmowy 112 albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji" - apelowali funkcjonariusze. 

Więcej o: