Pogoda na Wszystkich Świętych. Będzie ciepło, ale też wietrznie. Przelotnie popada deszcz

Pogoda na Wszystkich Świętych ma być słoneczna z dość wysoką, jak na listopad, temperaturą powietrza - wynika z dotychczasowych prognoz. Według najnowszych doniesień do Polski 1 listopada wkroczy front atmosferyczny, a wraz z nim rozpędzający się wiatr i prawdopodobnie opady deszczu. Zacznie się robić chłodniej.

Ostatnie dni października zapowiadają się słonecznie niemal w całej Polsce. Średnia temperatura powietrza ma wynieść od ok. 15 do nawet 20 stopni Celsjusza. Fala ciepła w Polsce ma utrzymać się również 1 listopada. Wiele wskazuje jednak na to, że nieco rozpędzi się wiatr. 

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Pogoda. Koniec października ciepły, choć wietrzny 

Jak tłumaczyła synoptyczka tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, w ostatnie dni października Polska będzie znajdowała się pod wpływem rozległego wyżu. Jedynie północna część regionu zostanie w strefie pochmurnego niżu. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze, Centrum wyżu przeniesie się najpierw na Bałkany, a następnie nad wschodnią Europę

W tym samym czasie nad Atlantykiem rozwinie się silny wir powietrza. Oznacza to, że w ostatnie dni października pogoda będzie przyjemna, ale jednocześnie dość wietrzna. "Po 27 października temperatury w Polsce znów mogą rosnąć powyżej 15-17 stopni Celsjusza" - zapowiadali Fani Pogody.

W niedzielę powoli do kraju zacznie napływać niż, a wraz z nim mogą pojawić się przelotne opady deszczu - zapowiadali synoptycy IMGW. Jakiej pogody możemy spodziewać się na Wszystkich Świętych?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kajdanki (zdjęcie ilustracyjne) Argentyna. 40-latek wyrzucony z sali rozpraw. Zakłócał proces miauczeniem

Pogoda na Wszystkich Świętych. Silny wiatr i przelotne opady deszczu 

Choć 1 listopada nad Polską ma znaleźć się niż znad Morza Północnego, będziemy jeszcze pod wpływem ciepłego powietrza, dlatego we Wszystkich Świętych powinno być ciepło i przyjemnie. Temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia wyniesie co najmniej 12 stopni (na Warmii i Mazurach), w centrum do 14 stopni, najcieplej natomiast na Dolnym Śląsku - na termometrach zobaczymy nawet do 17 stopni Celsjusza. Z zachodu w kierunku wschodnim przemieszczać się będą przelotne opady deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany, momentami silny w porywach do maksymalnie 50 kilometrów na godzinę. 

Chłodne masy powietrza popłyną do Polski dopiero we wtorek. Maksymalna temperatura powietrza w całej Polsce wyniesie od 11 do maksymalnie 14 stopni Celsjusza. Na wschodzie i południowym wschodzie spadnie deszcz, możliwa też mżawka. Utrzyma się również wiatr. 

znicz, zdjęcie ilustracyjne Czy 1 i 2 listopada to dni wolne od pracy? Czy dzieci idą do szkoły?

Więcej o: