Uchodźcy na granicy. Są wstępne wyniki sekcji zwłok 19-letniego Syryjczyka wyłowionego z Bugu

Ciało 19-letni Syryjczyka zostało wyłowione z Bugu. Według wstępnej sekcji zwłok, przyczyną śmierci mężczyzny było utonięcie. W sprawie prowadzone jest też postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.
Zobacz wideo #WizaDonikąd. Prawda o "wycieczkach na Białoruś". "Nikt nie próbuje tego zatrzymać"

W środę 20 października rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przekazał, że w Woroblinie (województwo lubelskie) odnaleziono ciało 19-letniego Syryjczyka, który próbował przepłynąć Bug, by dostać się z Białorusi do Polski. Jak podaje TVN24, są już wstępne wyniki sekcji zwłok młodego mężczyzny.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Woroblin. Są wyniki sekcji zwłok 19-letniego Syryjczyka, którego wyłowiono z Bugu

Stacja poinformowała, że są już wyniki sekcji zwłok 19-letniego migranta. Badanie zostało przeprowadzone w piątek 22 października. W sprawie prowadzone jest postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. 

- Lekarz wstępnie ocenił, że mężczyzna utonął, natomiast pisemnej opinii jeszcze nie mamy. Trwają w tej sprawie czynności - poinformowała we wtorek Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie

Więcej informacji o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Reportaż France24 z polsko-białoruskiej granicyDramat na polskiej granicy. "Nie chcecie mnie, więc deportujcie mnie do domu"

Kryzys migracyjny. Znaleziono ciało młodego mężczyzny z Syrii

We wtorek 19 października rzecznik straży granicznej przekazał informacje o trwających poszukiwaniach 19-letniego Syryjczyka, który wpław próbował przepłynąć Bug, by z Białorusi dostać się do Polski. 

- Ujawniliśmy osobę, która dokonała nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z terytorium Białorusi. Jest to obywatel Syrii. Z jego zeznań wynika, że został wepchnięty do rzeki Bug przez białoruskie służby, prawdopodobnie z innym mężczyzną. Teraz prowadzimy działania poszukiwawcze tej drugiej osoby - mówił wówczas por. Dariusz Sienicki. Na drugi dzień wodno-nurkowa grupa strażaków odnalazła ciało mężczyzny. 

Więcej o: