Turza: 51-letni rolnik przygnieciony przez traktor. Stan mężczyzny jest ciężki

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Turza w Małopolsce. 51-letni traktorzysta został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do wywrócenia się traktora doszło w niedzielę ok. godz. 18 na polnej drodze o dużym nachyleniu. Jak relacjonują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, "ciągnik przewrócił się na lewy bok i przygniótł mężczyznę". Pojazd wpadł do rowu.

"Jako pierwszy do rannego dotarł mężczyzna, który słyszał warkot silnika ciągnika rolniczego, a po chwili usłyszał trzaski. Niezwłocznie wezwał pomoc" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Zobacz wideo Zobacz także: Wyprzedzał na trzeciego na wzniesieniu. Inni kierowcy musieli ratować się ucieczką na pobocze

Turza. 51-letni mężczyzna przygnieciony przez ciągnik.

Na miejscu pojawiło się pogotowie oraz straż pożarna. 51-letni mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do jednego z krakowskich szpitali. Rolnik doznał urazu klatki piersiowej, przeszedł operację. Jak informują policjanci, jego stan jest ciężki.

California Storms USA. Bomba cyklonowa w Kalifornii. Fala zniszczeń i brak prądu [ZDJĘCIA]

"Badania laboratoryjne wykonane w szpitalu wskazały, że mężczyzna w chwili wypadku był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie" - dodali.

Postępowanie w związku z wypadkiem będą prowadzić policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach.

Więcej o: