Pogoda na dziś - wtorek 26 października. Na zachodzie kraju może popadać

We wtorek pogoda ulegnie nieznacznemu pogorszeniu. Na termometrach możemy spodziewać się wartości między 10 a 14 stopniami. Już niedługo jednak nadejdzie ocieplenie.
Zobacz wideo "Czy w 2022 roku opłacać się będzie montaż fotowoltaiki?"

Po pełnym słońca poniedziałku, we wtorek do Polski zawitają chmury. Możliwe będą także opady deszczu na zachodzie kraju.

Redyk w miejscowości Obidza w Beskidzie Sądeckim, 10 października 2021 roku.Jesienny redyk w górach. Setki owiec schodzą z hal [GALERIA]

Pogoda na wtorek. Do Polski znów zawitają chmury

Temperatura w całym kraju będzie dość zbliżona. Mieszkańcy zachodniej Polski mogą liczyć we wtorek na nieznacznie wyższe wartości na termometrach, od mieszkańców wschodniej części kraju, ale w zamian może u nich popadać deszcz. Tam będzie także bardziej pochmurno.

Pogoda na 26 październikaPogoda na 26 października Fot. Agencja Wyborcza.pl

26 października najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie wartości osiągną 14 stopni Celsjusza, najzimniej natomiast w Olsztynie, gdzie w ciągu dnia możemy spodziewać się do 10 stopni. W Szczecinie, Zielonej Górze, Bydgoszczy i Poznaniu wartości nie przekroczą 13 stopni, natomiast w Łodzi, Warszawie, Katowicach, Krakowie, Kielcach, Rzeszowie i Gdańsku - będzie do maksymalnie 12 stopni. W Białymstoku spodziewana temperatura wyniesie natomiast 11 stopni.

Pamiętajmy jednak, że powyższe wartości to maksymalna temperatura, jakiej możemy spodziewać się w ciągu dnia. Rano, wieczorem i w nocy wartości mogą być znacznie niższe. 

Więcej o pogodzie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zdjęcie ilustracyjneGiżycko. Ojciec kazał pijanej córce donieść na siebie na policję

Pogoda. Kiedy w Polsce nastąpi ocieplenie? Jaka pogoda na Wszystkich Świętych?

Mimo dość chłodnej obecnie aury synoptycy zapowiadają, że pogoda na początku listopada ma być zupełnie inna. W Polsce zapowiadane są wartości rzędu 20 stopni. Zdaniem ekspertów wartości na termometrach zaczną rosnąć po 27 października. Wszystko więc wskazuje na to, że dzień Wszystkich Świętych Polacy będą obchodzić w towarzystwie złotej, polskiej jesieni, a nie zimy.

Więcej o: