Pogoda na Wszystkich Świętych. Fala ciepła dotrze do Polski już pod koniec października

Mimo niskich obecnie temperatur, a nawet przymrozków, pogoda na początku listopada ma być zupełnie inna. W Polsce temperatura może dojść do ok. 20 stopni, natomiast w innych częściach Europy - nawet do ponad 30 stopni. Kiedy możemy spodziewać się fali ciepła?

W przedostatnim tygodniu października, mieszkańcy Polski mogli cieszyć się niemalże letnią pogodą. Oprócz wysokich temperatur, do kraju dotarł też jednak bardzo silny wiatr, w wyniku którego śmierć poniosło cztery osoby. Następnie temperatura spadła i pojawiły się przymrozki czy w niektórych częściach Polski opady śniegu. Jak sytuacja będzie wyglądała pod koniec października i na początku listopada?

Pogoda na Wszystkich Świętych. Fala ciepła w Polsce już pod koniec października 

Eksperci pogodowi podają, że już pod koniec października do Polski mogą dotrzeć ciepłe masy powietrza. "Po 27 października temperatury w Polsce znów mogą rosnąć powyżej 15-17 stopni Celsjusza" - piszą na swojej stronie internetowej Fani Pogody. To również czas, w którym upały najprawdopodobniej znów zawitają, w niektóre części Europy.

Pożar w KaliforniiPożar Alisal w Kalifornii. "Wszystko w rękach wiatru" [ZDJĘCIA]

Ocieplić ma się również w pierwszy dzień listopada, czyli w obchodzoną przez wielu mieszkańców Polski uroczystość Wszystkich Świętych. 

Więcej o pogodzie przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Powrót silnego wiatru w Polsce i słonecznej pogody

Niestety wraz z ociepleniem do Polski dotrze najprawdopodobniej również bardzo silny wiatr. Ciepłym masom powietrza będzie towarzyszył niż, który może spowodować powrót wichur.

KremlRosja. Silny wiatr uszkodził mur Kremla. Plac Czerwony został zamknięty

26 i 27 października w niemalże całym kraju będzie obserwowane duże zachmurzenie. Po tych dniach temperatura zacznie rosnąć, a chmury znikać. Już 29 października w całej Polsce przewidywana jest słoneczna pogoda i średnia temperatura ok. 17 stopni Celsjusza. 30 i 31 października termometry mogą pokazać ok. 15 stopni, natomiast już 1 listopada nastąpi ponowne ocieplenie i temperatura wzrośnie do prawie 20 stopni Celsjusza.  

Więcej o: