Kraska o nowych danych dot. COVID-19: 90 proc. więcej niż przed tygodniem. Przybywa osób pod respiratorami

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że poniedziałkowe dane dotyczące liczby zakażeń są o 90 proc. wyższe niż przed tygodniem. - Przybywa osób, które muszą korzystać z pomocy respiratora, przebywają na oddziałach intensywnej terapii. To bardzo niepokojący trend - powiedział.

- Te poniedziałkowe wyniki nie odzwierciedlają, na jakim etapie pandemii jesteśmy. One są zawsze niższe niż te, które pojawią się za kilka dni. Niestety, trend wzrostowy utrzymuje się. To jest ponad 90 proc. w stosunku do ubiegłego tygodnia. Nowych przypadków na pewno będzie przybywało w tym tygodniu - powiedział Waldemar Kraska. Jak dodał, szczegółowe dane zostaną podane standardowo o godzinie 10.30.

Zobacz wideo Ograniczenia dla osób, które nie chcą się szczepić? Komentuje prezes PSL

Waldemar Kraska: Przybywa osób, które muszą korzystać z respiratora

Wiceminister zdrowia przyznał, że w szpitalach jest "zdecydowanie więcej pacjentów z COVID-19". - Na dzisiaj to prawie 5 tys. zajętych łóżek. W ciągu ostatniej doby zanotowaliśmy przyrost o 336 osób, to bardzo dużo, takie wzrostu od kilkunastu tygodni nie było. Przybywa też osób, które muszą korzystać z pomocy respiratora, przebywają na oddziałach intensywnej terapii. Takich osób w naszym kraju jest 444, ostatniej doby przybyło 14 osób. Widzimy, że w przypadku zakażenia wariantem Delta pacjenci coraz częściej trafiają do szpitali, to bardzo niepokojący trend - powiedział. 

Więcej informacji na temat epidemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby potwierdzono 4728 przypadków zakażenia koronawirusem. Przed tygodniem odnotowano 2523 zakażenia. W sobotę zmarło 13 chorych, z czego 6 wyłącznie z powodu COVID-19. Wyzdrowiało 2810 osób. Minionej doby wykonano prawie 33,8 tys. testów na koronawirusa. Najwięcej przypadków COVID-19 potwierdzono w województwach: mazowieckim, lubelskim i podlaskim. Łączna liczba zakażonych w Polsce od początku pandemii to 2 972 927 osób. Zmarło 76 447 chorych, a wyzdrowiało 2 686 129.

Protest Matki Na Granicy przed siedzibą Straży Granicznej z udziałem Jolanty Kwaśniewskiej i Anny KomorowskiejPierwsze damy na granicy: Nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie dzieci [ZDJĘCIA]

Więcej o: