Dąbrowa Górnicza. Z jeziora wydobyto ciało żeglarza, który zaginął dwa tygodnie temu

Zakończono poszukiwania mężczyzny, który 9 października wypadł z katamaranu w jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. W sobotę 23 października Grupa Specjalna Płetwonurków Rzeczypospolitej Polskiej znalazła ciało zaginionego 54-letniego żeglarza.

W sobotę 9 października po południu mężczyzna pływający po jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) wpadł nagle do wody. Jego krzyki oraz wołanie o pomoc miała usłyszeć grupa pieszych przechodzących w pobliżu - informowało Radio Piekary. Przechodnie wezwali na miejsce służby ratunkowe. 

Zobacz wideo Zielona Góra. 62-latek zignorował czerwone światło i zderzył się z audi

Dąbrowa Górnicza. Straż pożarna i nurkowie szukali ciała zaginionego mężczyzny

Na miejsce szybko przyjechali strażacy oraz specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Bytomia. Żeglarz zdążył jednak zniknąć z zasięgu wzroku, dlatego akcja ratownicza zmieniła się w poszukiwawczą. 

- Niestety pomimo szeroko zakrojonych działań nikogo nie odnaleziono, a akcja została zakończona tuż po zapadnięciu zmroku. Strażacy wznowili czynności w niedzielę 10 października rano i przez kilka godzin ponowni przeczesywali teren jeziora - relacjonowała reporterka Radia Piekary. 

Protest Matki Na Granicy przed siedzibą Straży Granicznej z udziałem Jolanty Kwaśniewskiej i Anny KomorowskiejPierwsze damy na granicy: Nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie dzieci [ZDJĘCIA]

Akcja poszukiwawcza była bardzo trudna m.in. ze względu na słabą widoczność w wodzie oraz duży teren do sprawdzenia (głębokość jeziora sięga nawet ponad 20 metrów). Przed kilkoma dniami do akcji włączono nawet płetwonurków z jednostki wojskowej komandosów z Lublińca - informował portal dabrowagornicza.naszemiasto.pl. Z powodu zapadających ciemności akcja poszukiwawcza była kilkukrotnie przerywana.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dąbrowa Górnicza. Odnaleziono ciało poszukiwanego od dwóch tygodni mężczyzny

"Koniec działań służb na zbiorniku Pogoria III, związanych z poszukiwaniami mężczyzny" - czytamy w mediach społecznościowych na profilu Dąbrowa Górnicza Informacje Strażackie. O zakończeniu akcji i odnalezieniu zwłok 54-latka poinformował też tvn24.pl

Lawina kamienna w TatrachKamienna lawina nad Morskim Okiem. Głazy wielkości samochodu [FILM]

W sobotę 23 października w poszukiwania zaangażowała się Grupa Specjalna Płetwonurków Rzeczypospolitej Polskiej na prośbę synów zaginionego mężczyzny. - Historia, jaką przez telefon opowiedział mi syn żeglarza, chwytała za serce, że nie odważyłem się przerwać i wydusić z siebie słowa. Przyjechaliśmy odszukać ciało ojca dwóch synów i żeglarza z pasją, szkutnika i człowieka kochającego wodę i żagle - opowiadał Maciej Rokus w rozmowie z tvn24.pl przed rozpoczęciem poszukiwań. 

Jeszcze tego samego dnia udało się znaleźć zwłoki 54-letniego mężczyzny, który 9 października wpadł do jeziora. Tym samym dwutygodniowe poszukiwania zostały zakończone. 

Więcej o: